چگونه از شر لکه های سفید خلاص شویم؟


رباب غیبی، متخصص پوست، مو و زیبایی در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در مورد پدهای چربی دور چشم گفت: این ضایعات معمولا میلیا هستند و گاهی ریشه ژنتیکی دارند که به صورت کیسه های سفید رنگ در اطراف چشم ظاهر می شوند. چشم ها. این باقیمانده ها توسط متخصص پوست تخلیه می شوند. احتمال عود این آسیب ها که خیلی مهم نیستند وجود دارد. این ضایعات معمولا با لیزر درمان می شوند.

وی در پاسخ به اینکه برای درمان قارچ پوست صورت چه باید کرد؟ وی گفت: پیتریازیس آلبا به صورت لکه های سفید رنگ در صورت ظاهر می شود و در کودکان بیشتر دیده می شود و احتمال عود آن وجود دارد. عوامل قارچی نیز ممکن است در پیدایش این لکه ها دخیل باشند. علت اصلی آن خشکی است و با درمان مناسب قابل رفع است. استفاده از کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب کودکان در درمان این لک ها بسیار موثر است.

متخصص پوست، مو و زیبایی درباره کیست هایی که معمولا در زیر پوست ظاهر می شوند، گفت: این کیست ها را نمی توان با روش کرایو از بین برد. متخصصین پوست کرایوسیست را انجام نمی دهند، اما با جراحی آن را از بین می برند. اما گوشت کلوئید اضافی نیاز به درمان مکرر و حتی تزریق و کرایو دارد.

در پاسخ به اینکه چگونه منافذ باز پوست را از بین ببریم؟ آیا مزوژل در بستن این منافذ موثر است؟ وی تصریح کرد: مزوژل در بستن این منافذ کارایی چندانی ندارد. برای منافذ باز می توان از کرم های حاوی اسیدهای میوه استفاده کرد که به مرور زمان منافذ را منقبض می کند اما پس از مدتی پس از قطع کرم ها این منافذ به حالت اولیه باز می گردند. برای درمان قطعی، لیزر CO2 فرکشنال باید در چند جلسه استفاده شود.

غیبی درباره انواع ضدآفتاب ها و SPF مناسب آنها گفت: ضدآفتاب ها بر اساس نوع پوست نیز متفاوت هستند. ضد آفتاب برای بزرگسالان و کودکان متفاوت است. تاثیر ضدآفتاب های رنگی و بی رنگ یکسان است.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید