kermanyy

Saturday, 23 October 2021

چگونه خواب بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر می گذارد

چگونه خواب بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر می گذارد


خواب و سیستم ایمنی بدن پیوند ناگسستنی با یکدیگر دارند. در اینجا ، دکتر مشهور خواب دکتر کریس وینتر به ما کمک می کند تا ارتباط بین خواب و مصونیت را کشف کنیم.

شما دلیلی دارید که پلک هایتان را از خواب سنگین نگه می دارید و می خواهید وقتی مریض هستید در رختخواب جمع شوید: بدن شما به خواب نیاز دارد تا مطمئن شود سیستم ایمنی بدن شما به درستی کار می کند. اما خواب به همان اندازه مهم است که مطمئن شوید دفاع شما در زمان های دیگر تقویت شده است.

با این حال ، بر اساس گزارش 2016 مرکز کنترل بیماری (CDC) ، یک سوم بزرگسالان کمتر از هفت ساعت در شب می خوابند-حداقل محدودیتی که آنها برای جلوگیری از خطرات بیشتر سلامتی توصیه می کنند.

خواب باکیفیت علاوه بر کمک به سیستم ایمنی بدن ، می تواند برای سلامت کلی شما مفید باشد:

برای درک اینکه چگونه خواب به طور خاص سیستم ایمنی بدن شما را بهبود می بخشد ، ما با W. Christopher Winter ، MD ، D-ABSM ، D-ABIM ، D-ABPN ، F-AASM تماس گرفتیم. دکتر واقع در شارلوتسویل ، ویرجینیا. متخصص خواب دارای مجوز زمستانی دو نفره ، متخصص مغز و اعصاب و نویسنده کودک بازنشستهبه

فرد دچار استرس شب ها دیر وقت کار می کند و خواب کافی ندارد

خواب چگونه ایمنی بدن شما را تقویت می کند؟

در اینجا نحوه تاثیر خواب بر سیستم ایمنی بدن را بررسی کنید.

اثر استرس خواب را کاهش می دهد

دکتر وینتر شروع می کند: “وقتی خواب قطع می شود ، شاهد افزایش سطح کورتیزول و سایر هورمون های استرس هستیم.” “با گذشت زمان ، این می تواند تأثیرات مضر بر توانایی ما در تقویت پاسخ ایمنی قوی به عوامل بیماری زای مختلف در زندگی ما داشته باشد.”

به طور خاص ، بررسی 2020 توضیح می دهد که اختلال خواب منجر به فعالیت محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال (HPA) می شود. نتیجه؟ هورمون های استرس بیشتری در بدن در گردش هستند. همانطور که انجمن روانشناسی آمریکا هشدار می دهد ، استرس مزمن می تواند “سیستم ایمنی را از طریق سایش بیش از حد از بین ببرد” و پاسخ سلول های T را تضعیف کند. سلول های T مهاجمان خاص را از طریق پاسخ ایمنی مثبت بدن دفع می کنند.

از طرف دیگر ، با داشتن خواب با کیفیت ، هورمون های شما شانس بیشتری برای پیروی از الگوی آزادسازی شبانه روزی دارند.

از تولید سلول T در خواب پشتیبانی می کند

حالا ، به آن سلول های T برگردید.

بر اساس مطالعه دکتر وینتر 2008 عملکرد سیستم ایمنی بدن بستگی به ریتم شبانه روزی و خواب مداوم و با کیفیت برای افزایش واکنش بدن در برابر عوامل بیماری زای خارجی دارد.

اگرچه در این مطالعه از حجم نمونه کوچکی استفاده شد ، اما او “ثابت کرد که تولید سلول های T در شب زیاد است”. [indicating] اثر آشکار شبانه روزی “

خواب عملکرد سلول های T را بهبود می بخشد

به تازگی ، یک مطالعه در سال 2019 ارتباط دیگری بین خواب و ایمنی در ارتباط با سلول های T پیدا کرد: محققان دریافتند که فعالیت جامع و عملکرد سلول T در شرکت کنندگان در استراحت بیشتر از افرادی است که شب خوابیده اند.

سلولهای T برای جذب و نابودی مهاجمان مضر به فعال سازی یکپارچگی (نوعی پروتئین چسبنده) نیاز دارند. اینتگرین ها در پاسخ به استرس کمتر مسری می شوند – که همانطور که در بالا دیدیم ، با کمبود خواب تشدید می شود و سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند.

به بیان ساده تر ، هورمونهای کم استرس و ترکیبات ضد التهابی ناشی از خواب با کیفیت چسبنده و عملکرد قوی سیستم ایمنی برابر است.

خواب به کنترل التهاب کمک می کند

آیا فکر می کنید یک شب خواب ضعیف مهم نیست؟ یک مطالعه کوچک در سال 2008 نشان داد که خوابیدن چند ساعت در شب نیز می تواند باعث التهاب شود. روانپزشکی بیولوژیکیبه

حتی در دراز مدت نیز ادامه خواهد داشت. مطالعه ای روی 1600 فرد میانسال یا مسن در سال 2020 نشان داد که اختلال در خواب مداوم با التهاب مزمن مرتبط است.

التهاب مزمن با مشکلات سلامتی بی شماری همراه است و خواب با کیفیت بالا یکی از راه های جلوگیری از آن است.

خواب محافظتی در برابر سرماخوردگی است

در حال حاضر ، واضح است که اگر ساعت را با میزان کافی zzZz تماشا کنید ، می توانید در طول سال از ایمنی طبیعی برخوردار شوید. یکی از مزایای آشکاری که ممکن است تجربه کنید سرماخوردگی کمتر معمول است.

در مطالعه سال 2015 ، الگوهای خواب 164 مرد و زن بالغ سالم به مدت هفت روز متوالی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. احتمال ابتلا به سرماخوردگی در افرادی که کمتر از 6 ساعت در شب می خوابیدند بیشتر از افرادی بود که بیش از 7 ساعت خوابیده بودند. محققان معتقدند که این ممکن است به دلیل ارتباط بین کاهش تولید سایتوکین های خاص دخیل در پاسخ ایمنی و کم خوابی باشد.

زن برای بهبود خواب و ایمنی ، چراغ را خاموش می کند

چگونه خوب بخوابیم تا سیستم ایمنی قوی داشته باشیم

در حالی که درک اینکه خواب چگونه سیستم ایمنی را تقویت می کند بسیار عالی است ، اما یادگیری نحوه بهبود خواب می تواند مفیدتر باشد ، بنابراین می توانید از این مزایا و موارد دیگر بهره مند شوید.

در اینجا سه ​​توصیه خوابیدن از دکتر وینتر آمده است:

  • همیشه زمان مناسب برای خوابیدن را تعیین کنید. CDC حداقل هفت ساعت استراحت در شب را توصیه می کند ، اما ممکن است بشنوید که هشت ساعت مقدار مناسب است. در همین حال ، دیگر متخصصان توصیه می کنند تمرکز بر تکمیل چرخه های کامل خواب ، که هر 90 دقیقه طول می کشد ، بنابراین هفت ساعت و نیم ممکن است هدف بهتری باشد. دکتر وینتر بیان کرد که این دنباله را دنبال کنید و “سعی کنید بر اساس یک برنامه خواب ثابت بخوابید”.
  • برای پر کردن فاصله به صورت راهبردی روی دکمه ها ضربه بزنید. ترفند در اینجا این است که بعد از از دست دادن ساعت های با ارزش ، این چرت ها را در اسرع وقت انجام دهید. “اگر رئیس شما شما را دیر نگه می دارد ، ایده خوبی است که وقت از دست رفته در رختخواب را با رفتن به رختخواب شنبه جبران کنید – اما لازم است این شنبه ، نه یک ماه دیگر ، “او توصیه می کند.
  • شرایط را برای بهترین کیفیت خواب تنظیم کنید. دکتر وینتر گفت که این شامل محدود کردن مصرف کافئین و الکل قبل از خواب است. در عوض ، ممکن است بخواهید این نوشیدنی ها را برای آرام کردن دستور العمل های یک شبه تغییر دهید. علاوه بر این ، او می خواهد همه “در محیطی دنج ، آرام ، خنک و تاریک بخوابند”.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *