kermanyy

Monday, 25 October 2021

چگونه دانشمندان شهروند داغ ترین نقاط شهر نیویورک را ترسیم می کنند

چگونه دانشمندان شهروند داغ ترین نقاط شهر نیویورک را ترسیم می کنند


پیش بینی می شد آسمان و ارتفاعات آفتابی در دهه 80 کم – آب و هوای معتدل مطابق با استانداردهای تابستانی شهر نیویورک باشد. مسیرهای سایه دار در پارک ساکورا در محله منهتن در ارتفاعات صبحگاهی پر جنب و جوش و خنک بود. اما در همان بلوک ، خورشید ظهر به قسمت باز Riverside Drive برخورد کرد و گرما از آسفالت تابش کرد.

این بسیار شگفت آور بود که دکتر سنجش از دور ناسا ، دکتر کریستین برانئون ، در این روز میانی تابستان در اواخر ماه ژوئیه به پارک آورد و در آنجا با دوجین نیویورکی ملاقات کرد که داوطلبانی بودند که با استفاده از ماشین ، محله های منهتن و برانکس را با ماشین کنترل می کردند. همانطور که آنها رفتند

برانئون با کشیدن تابلو راهنما به سایه ها گفت: “ما در حال حاضر واقعاً گرمای شهر را احساس می کنیم.”

این روز از نقشه برداری دما بخشی از تلاش ملی اداره ملی اقیانوسی و جوی برای درک بهتر جزایر حرارتی شهری بود: مناطقی با ساختمانهای متراکم ، بتن زیاد و زندگی درختان بسیار کم. احساس گرما در تابستان. گروه حمایتی South Bronx Unite و همچنین محققان موسسه جهانی دانشگاه کلمبیا شعبه های برانکس و منهتن این پروژه را هماهنگ کردند.

دکتر ملیسا باربر ، بنیانگذار South Bronx Unite و سازماندهنده پروژه در این باره می گوید: “دماهایی که ما می دانیم در واقع شبیه به 70 یا 80 درجه یا حتی 90 درجه است ، ما چندین درجه بالاتر احساس می کنیم.”

پروفسور ملیسا باربر (سمت چپ) در 24 ژوئیه 2021 در مرکز سبز انجمن María Sola با داوطلبان نقشه برداری حرارت صحبت خواهد کرد.

فلش

پروفسور ملیسا باربر (سمت چپ) در 24 ژوئیه 2021 در مرکز سبز انجمن María Sola با داوطلبان نقشه برداری حرارت صحبت خواهد کرد.

ژاکلین جفری ویلنسکی

با افزایش دما در سراسر جهان و حرکت ساکنان جدید به شهرها ، جزایر گرمایی شهری خطرناک تر می شوند. یک مطالعه جهانی منتشر شده در این ماه توسط 13000 منطقه شهری نشان داد که ساکنان شهرها از دهه 1980 شاهد افزایش سه برابری گرما و رطوبت تهدید کننده زندگی بوده اند. این تغییر تا حدی به دلیل افزایش جمعیت شهری بود که افراد بیشتری را در دوراهی افزایش دما قرار داد. و برآورد گروه تغییرات آب و هوایی شهر نیویورک برآورد می کند که تا سال 2050 ، این شهر دو برابر بیشتر از 90 درجه فارنهایت در روزهای 2020 گرم خواهد شد.

تابستان سوزان امسال تقریبا 650 نفر را به اورژانس شهر نیویورک فرستاد که بیشتر از متوسط ​​هزینه چهار تابستان گذشته است. بر اساس گزارشی که در سال 2017 توسط دفتر شهردار بیل دو بلاسیو تهیه شد ، گرمای شدید بیش از هر نوع آب و هوای نامناسب نیویورکی را می کشد. اما بر برخی از محله ها بیشتر از سایر مناطق تأثیر می گذارد.

مطالعات نشان می دهد که محله های فقیرتر و مناطق با رنگ آمیزی بیشتر در تابستان دمای بیشتری را تجربه می کنند. باربر می گوید این به این دلیل است که این مناطق متراکم ساخته می شوند – با آسفالت زیاد و درختان سایه دار بسیار کم.

او گفت: “ما از بسیاری از ساختارها و زیرساخت هایی که باید برای گرمایش بافر وجود داشته باشد غفلت کرده ایم.”

این تفاوت ها می تواند برای افرادی که در معرض گرمای شدید مانند کودکان و بزرگسالان مسن و افرادی که در فضای باز کار می کنند ، خطرناک باشد. یک گزارش شهری نشان داد که استرس گرمایی سالانه بین 10 تا 10 نیویورکی را بین سال های 2010 تا 2019 کشته است. نیویورکی ها دو برابر همسایگان سفیدپوست جان خود را از دست دادند.

دکتر لیو یون ، هماهنگ کننده و محقق تحصیلات تکمیلی در موسسه زمین می گوید: “افرادی که در مناطقی که آسیب پذیری بیشتری نسبت به خطرات گرمایی دارند ، کمتر به مراقبت های بهداشتی دسترسی دارند.” “این تصادفی نیست.”

ردیابی دما

نقشه های دما به صورت جفت کار می کردند و مسیرهای از پیش برنامه ریزی شده را در سطح شهر با سنسورهای پلاستیکی سفید رنگ که از پنجره های سرنشینان اتومبیل خود آویزان شده بود ، طی می کردند. حسگرها در هر ثانیه می سوزند و تفاوت های دما و رطوبت را به صورت بلوک به بلوک ثبت می کنند.

برخی از داوطلبان در مورد پروژه از طریق گروه های مدافع آب و هوا شنیدند. دیگران به اعضای خانواده پیوستند. حداقل دو نفر راننده تاکسی بودند که از تجربه عمیق خود در خیابان استفاده می کردند. همه آنها تجربه مستقیم تابستان های وحشیانه شهر نیویورک را داشتند.

فاتو دیوپ ، یکی از داوطلبان ، در مورد گرمای هوا در حالی که از ترافیک ظهر عبور می کرد و سنسور از پنجره اتومبیل خود به بیرون نگاه می کرد ، گفت: “من از آفریقا آمده ام ، بنابراین انتظار آن را داشتم.” “اما خیلی گرم بود ، من می گفتم:” این چیست؟ ”

لیز مک میلان ، کمک خلبان ، که دیوپ را در پیچ و خم ها راهنمایی می کند و برنامه های از پیش برنامه ریزی شده را هدایت می کند ، می گوید: “بعضی اوقات اینجا ، در هارلم ، هوا شبیه مرگبار است.” “شما این همه گرما را از بتن دریافت می کنید. تمام گرما از زمین خارج می شود. تمام گرما در حال پرتاب ساختمان ها است. “

دو مرد در صندلی راننده و صندلی ماشین مسافر نشسته اند و به نقشه نگاه می کنند.

کالوین باربر (چپ) و آلخاندرو موندو قبل از حرکت در مسیر نقشه برداری حرارت ، مسیرها را مرور خواهند کرد.

فلش

کالوین باربر (چپ) و آلخاندرو موندو قبل از حرکت در مسیر نقشه برداری حرارت ، مسیرها را مرور خواهند کرد.

ژاکلین جفری ویلنسکی

سازمان دهندگان پروژه می گویند که یافته ها را بررسی کرده و نقشه ها را به صورت آنلاین قرار می دهند. دانشمندانی مانند Braneon آنها را با داده های دیگر غرق می کنند تا بهتر بفهمند زیرساخت چگونه بر روی گرمای ما تأثیر می گذارد.

South Bronx Unite و سایر سازمانها می توانند از این نقشه ها برای پروژه های زیربنایی گرمایش مانند پارکها ، آب نمای قابل دسترس و مراکز خنک کننده استفاده کنند – به ویژه در مناطقی که عمدتا توسط ساکنان نادیده گرفته شده است.

باربر گفت: “اگر از برخی از این داده ها استفاده کنیم ، می توانیم این ایده را تشویق کنیم که ما نیز می توانیم از چیزهایی مانند خط ساحلی لذت ببریم.” “ما همچنین می توانیم از چیزهایی مانند رنگ سبز لذت ببریم. بنابراین اگر این یکی از راه هایی است که ما با ایده عدالت به جلو حرکت می کنیم ، بیایید این کار را انجام دهیم. “

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *