kermanyy

Monday, 25 October 2021

چگونه می توان موها را سریعتر رشد کرد وقتی که واقعاً نمی توانیم ، واقعاً منتظر بمانیم

چگونه می توان موها را سریعتر رشد کرد وقتی که واقعاً نمی توانیم ، واقعاً منتظر بمانیم


این اتفاق افتاد – بدترین موهای شما به یک واقعیت کابوس تبدیل شده است. Trim-Go-Wrong بعد از اینکه احساس کردید سالها صبر و حوصله زیادی برای رسیدن به موهای دلخواه دارید ، شما را ترک کرده است. زیاد قفل های کمتر از آنچه پیش از ملاقات انتظار داشتید. یا ممکن است یک رویداد بسیار مهم در پیش رو داشته باشید و * هنوز * آنقدر طول نکشید که امیدوار بودید به ظاهری شایسته در Pinterest دست پیدا کنید. شما باید نحوه رشد سریع مو را بدانید ، اکنون به آن احتیاج دارید.

اما ، قبل از شروع به حالت وحشت کامل ، در اینجا چند خبر خوب وجود دارد: در اینجا چند مرحله آسان است که می توانید برای کمک به رشد سریع موهای خود انجام دهید. نکته ، نکته: همچنین می توانید برخی از محصولات رشد مو را در یخچال خود بیابید.

به نظر سه متخصص ، ادامه مطلب را بخوانید تا بهترین راه های سریعتر رشد مو را ببینید. شما در راه خوبی برای رسیدن به رشته هایی مانند Rapunzel خواهید بود.

آشنایی با چرخه طبیعی رشد مو

قبل از ورود به دفترچه بازی خود برای رشد سریعتر مو ، مهم است که نحوه عملکرد چرخه رشد مو را درک کنید. در ابتدا ، به گفته پنی جیمز ، متخصص Trichologist ، IAT ، مو فقط 1/2 اینچ در ماه رشد می کند. “موهای ما در یک چرخه ثابت است ، از مرحله رشد شروع می شود ، [known as the] فاز آناژن ، [and] حدود 85 درصد از کل موهای سر ما در این مرحله است. ” بعداً ، جیمز گفت که حدود 1 درصد از کل موها در مرحله کاتیون یا در حالت استراحت هستند. 14 درصد باقی مانده موها در مراحل پایانی ، تلوژن (AKA ، ریزش) قرار دارد.

موهای جدید با رشد ، از پوست شروع می شوند یا در وسط سه لایه اصلی شما قرار دارند. جیمز گفت ، این جایی است که فولیکول مو شروع می شود و در نهایت مو از فولیکول روی پوست سر ظاهر می شود. اما فولیکول آناتومی خاص خود را دارد: پایه فولیکول پیاز مو نامیده می شود و برآمدگی در بالای آن وجود دارد. هر دو نقش کلیدی در رشد دارند.

جیمز گفت: “ناحیه پیاز شامل سلول ها و سلول های بنیادی تشکیل دهنده سلول های مو است ؛ سلول های بنیادی در ناحیه متورم فولیکول مو قرار دارند.” علاوه بر این ، پیاز مو روزانه 0.35 میلی متر مو تولید می کند. “مهمترین آن پاپیلای پوست ما است ، که گروهی از سلول ها هستند که با رگ های خونی ارتباط برقرار می کنند و تحت هرگونه عدم تعادل در بدن قرار می گیرند.”

چه کسی می دانست که یک تار مو می تواند چنین آناتومی پیچیده ای داشته باشد؟ بنابراین برای ادامه آن چرخه ، چه کاری می توانید انجام دهید؟ در واقع ، بسیار. در اینجا باید از کجا شروع کرد.

این مواد غذایی را که باعث رشد سریع موهای شما می شوند ، ذخیره کنید

علاوه بر این که چگونه به رژیم های غذایی مناسب پایبند هستید ، می تواند شفافیت ایجاد کند (رنگ زغال اخته ، سبزیجات برگ دار ، ماهی های چرب را ببینید) ، این امر در مورد رشد مو نیز صدق می کند. همانطور که قبلاً توضیح دادیم ، تغذیه نقش مهمی در رشد مو دارد. یک متخصص در Gabby Waka-Floors، RDN، CLE، HUM چنین غذاهایی را توصیه می کند:

  • دانه های آفتابگردان
  • تخم مرغ
  • گوشت قرمز
  • حبوبات
  • جوجه
  • ماهی چرب
  • کاهو

لیست مواد غذایی پیشنهاد شده توسط جیمز همچنین شامل توفو ، قارچ ، صدف ، آجیل ، دانه ها ، کلم بروکلی ، موز و آووکادو است. “همه چيز [of the] موارد فوق گروههای غذایی فوق العاده ای هستند که سرشار از آمینو اسید و پروتئین هستند ، [which is] حفظ سلامت مو و پوست بسیار مهم است. ”

مارتین لانگسام ، IAT ، WTS می گوید مطمئن شوید که انواع غذاها را نیز دریافت می کنید. با خوردن ترکیبی از گروه های غذایی و تمرکز بر سبزیجات و میوه های مختلف ، تعادل کامل مواد مغذی و مواد معدنی خود را بدست خواهید آورد. او همچنین می افزاید: “فرایندهای متابولیک شما بسیار بهتر و کارآمدتر عمل می کند و رشد موهای قوی تری خواهید داشت.”

برای رشد سریع موها به مکمل (یا هر دو) مراجعه کنید

مکمل رشد مو

مکمل ها نقش مهمی در رشد سریع موها دارند. “اگر می خواهید موهای خود را به درستی تغذیه کنید ، باید خود را تغذیه کنید.” با این کار ، جیمز می گوید ، این کار به موهای شما کمک می کند تا بدون هیچ وقفه ای روی چرخه مناسب موها بمانند. موهای ما یک اندام است ، در واقع کوچکترین اندام بدن ما است ، بنابراین وقتی از تغذیه مناسب بدن خود غافل می شویم ، به راحتی می تواند نامتعادل شود. ”

جیمز می گوید: بهترین ویتامین ها برای رشد مو شامل ویتامین C ، D ، روی ، کلسیم و ویتامین های گروه B مانند B12 ، اسید فولیک (B9) و بیوتین (B7) است. او توضیح می دهد: “این ویتامین ها برای سیستم عصبی مو ، انرژی و سلامت آنها بسیار مفید است.”

موهای شیرین HUM Hair حاوی بیوتین ، اسید فولیک و روی ، B12 ، fo-T و Paba است که باعث رشد مو ، حفظ سلامت فولیکول مو و تقویت موهای قوی می شود. (در مورد ترکیب مواد قدرتمند در اینجا بیشتر بدانید.) خوشمزه های خوشمزه گیاهی توت باعث تقویت رشته های سالم و قوی می شود.

دکتر استیون شاپیرو ، دکتر ، به مشتریان خود می گوید که با یک مولتی ویتامین خوب شروع کنند تا هرگونه کمبود احتمالی تغذیه را پوشش دهند. کنترل پایه برای کمک به زنان پیش از یائسگی و تکمیل هرگونه کمبود تغذیه ای طراحی شده است.

جیمز پیشنهاد می کند که قبل از مصرف هر یک از مکمل های ذکر شده در بالا ، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که با هیچ دارویی تداخل ندارید.

برای تسریع روند ، مواردی را اعمال کنید

از نظر موضعی ، برخی از فرمول ها در بازار وجود دارد که به سرعت رشد مو کمک می کند. Longsam توضیح داد: “به طور کلی ، موارد موضعی حاوی مواد مغذی هستند.” او توضیح می دهد: “و آنها به داخل فولیکول پوست سر نفوذ می کنند ، تا زمانی که ساختارهای بزرگی روی پوست سر ایجاد شود.” “موضوعات موضعی گاهی اوقات حاوی مسدود کننده های PHT هستند و مخصوصاً برای افرادی که ریزش موی زنانه یا مردانه دارند مفید است.”

علاوه بر آن ، دکتر شاپیرو می گوید محصولاتی هستند که از ویتامین های موضعی برای رشد مو استفاده می کنند. “و هنگامی که ویتامین های موضعی دریافت می کنید ، باید وارد فولیکول مو شود که در لایه چربی پوست قرار دارد.” دکتر شاپیرو هشدار می دهد که هنگام استفاده از مواد مغذی موضعی ، هیچ تضمینی وجود ندارد که ماتریس مو برای تحریک مو به سلول برود. اما ، موضوعات قطعاً ارزش بررسی دارد. طبق گفته وب سایت وی ، دکتر شاپیرو از 2 درصد سرم ماینوکسیدیل زنان از نام تجاری خود استفاده می کند که از نظر بالینی ثابت شده است و طبق گفته وب سایت آنها تقریبا 60 درصد از زنان به طور م isثر از آن استفاده می کنند. این فرمول رشد مجدد مو را برای احیای فولیکول های مو تحریک می کند.

مانند ماینوکسیدیل ، احتمالاً در مورد rogain شنیده اید ، دکتر شاپیرو می گوید که گردش فولیکول مو را افزایش می دهد. برای بهترین نتیجه ، استفاده از آن را دو بار در روز توصیه می کند و می گوید اگر از این مسیر رفتید باید در استفاده از آن احتیاط کنید.

شامپوی مناسب با نوع موی خود را انتخاب کنید

شستن موهای مرد

متأسفانه ، به گفته جیمز ، هیچ شامپوی جادویی در بازار وجود ندارد که بتواند باعث رشد سریع موهای شما شود. با این حال ، او می گوید که پیدا کردن شامپوی مناسب برای نوع موی شما بسیار مهم است ، که متخصص trichologist می تواند به آن کمک کند. و علاوه بر این ، بهترین راه برای زیباتر جلوه دادن موهای خود این است که روزانه یا هر روز شامپو بزنید ، یا اگر موهای بسیار فر دارید ، هفته ای یکبار شامپو بزنید. جیمز گفت: “برای نوع موهای خود از یک مارک خوب تحقیق شده استفاده کنید.”

علاوه بر این ، Longsam پیشنهاد می کند که هنگام خرید محصولات مو ، چشم خود را از نظر برخی مواد تشکیل دهنده جدا نگه دارید. او می گوید: “برخی از مواد خوب مخصوص ریزش مو آرنیکا ، رزماری ، اسطوخودوس ، روغن هسته انگور و روغن جوجوبا است.”

خط پایین

در حالی که هیچ محصولی در بازار وجود ندارد که بتواند سریعاً موهای شما را با سرعت برق بالا ببرد ، اما می توانید قدم هایی را برای رشد مجدد موها بردارید. با انجام این مراحل ساده هر روز ، شانس خود را برای مدت طولانی تری از هر زمان دیگری افزایش می دهید.

و در همین حال ، جیمز نکاتی را در خانه دارد که به موهای شما درخشش نهایی را در کوتاه ترین زمان می دهد. حتی اگر باعث رشد یال شما نشود ، پیشنهاد می کند آن را با سرکه سیب تمیز کنید. او توضیح می دهد: “سیب در pH 2-3 اسیدی است.” هنگامی که بعد از شامپو زدن موها استفاده می شود ، خواص اسیدی کوتیکول را می بندد و به موها درخشندگی خوبی می بخشد. ” او می افزاید که برای افزودن به آن ، می توانید جوش شیرین را نیز امتحان کنید ، که همان اثر افزایش درخشندگی را دارد.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *