چین یک رزمایش نظامی در نزدیکی تایوان برگزار کرد


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، اداره امنیت دریایی منطقه پینگتان اعلام کرد که ارتش چین از روز شنبه رزمایش نظامی خود را در استان فوجیان در جنوب شرق این کشور در نزدیکی تنگه تایوان برگزار کرده است.

این وزارتخانه هشدار داد که رزمایش های گلوله نظامی از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب به وقت محلی روز شنبه برگزار می شود و منطقه دریایی تعیین شده برای همه شناورها بسته خواهد بود.

همزمان، ارتش چین از روز جمعه در بخش غربی تنگه هاینان که استان گوانگدونگ را از جزیره هاینان جدا می کند و همچنین در نزدیکی جزیره ای واقع در جنوب این منطقه رزمایش انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این رزمایش ها در آستانه نود و پنجمین سالگرد تاسیس ارتش چین و همچنین سفر احتمالی نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان برگزار می شود.

اوایل ماه جاری، رسانه های آمریکایی گزارش دادند که پلوسی قرار است در ماه اوت به تایوان سفر کند که با واکنش شدید پکن مواجه شد. وزارت امور خارجه چین اعلام کرده است که در صورت انجام این سفر، پکن برای حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی خود اقدامات قاطعی انجام خواهد داد و آمریکا مسئولیت کامل پیامدهای این سفر را بر عهده خواهد داشت.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید