kermanyy

Saturday, 23 October 2021

ژنرال ریموند تی اودیرنو ، رهبر جنگ عراق ، در 67 سالگی درگذشت

ژنرال  ریموند تی اودیرنو ، رهبر جنگ عراق ، در 67 سالگی درگذشت


ژنرال مرد. ریموند تی اودیرنو ، اهل نیوجرسی و رئیس ستاد سابق ارتش ، “حمله” موفقی را رهبری کرد که روز جمعه در 67 سالگی هم میدان نبرد و هم افکار عمومی آمریکا را به جنگ عراق تبدیل کرد.

ژنرال پس از نبرد قهرمانانه با سرطان درگذشت. خانواده وی در بیانیه ای گفتند که مرگ او به بیماری کووید مربوط نمی شود. اطلاعات بیشتری ارائه نشد.

انجمن ارتش ایالات متحده گفت ژنرال سابقه طولانی دارد و چندین سفر خارجی انجام داده است.

وی گفت: “در طول بیش از 37 سال خدمت در ارتش ، او مسئول واحدهای مختلف در سطح عالی از طاعون تا تئاتر بود و در آلمان ، آلبانی ، کویت ، عراق و سراسر ایالات متحده خدمت کرد.”

اودیرنو ، که به درجه ژنرال چهار ستاره رسید ، سه دوره وظیفه را در عراق گذراند و تحت رهبری عناصر لشکر چهارم پیاده نظام بود که توسط صدام حسین دیکتاتور عراق در 13 دسامبر 2003 دستگیر شد.

اودیرنو در یکی از لحظات درگیری مسلحانه پس از 11 سپتامبر در آمریکا گفت: “مانند یک موش اسیر شده است.”

اودیرنو ، ژنرال وقت ، به رسانه های جهان گفت: “او در ته چاله ای بود و هیچ راهی برای مقابله با آن وجود نداشت.” به

اودیرنو در 8 سپتامبر 1954 در روکاوی تاون ، نیوجرسی متولد شد ، پسر یک گروهبان جنگ جهانی دوم و یک مادر شاغل بود. Odierno ، ورزشکار دبیرستانی ، ارتفاع 6 فوت-5 اینچی را در بسکتبال و فوتبال در آکادمی نظامی ایالات متحده بازی کرد. وی در سال 1976 از وست پوینت فارغ التحصیل شد.

اودیرنو در سال 2007 توسط دولت بوش متهم شد که دستور “حمله” جنجالی به جنگ عراق را صادر کرده است.

اعزام ده ها هزار نیروی اضافی به سرعت موفق شد ریشه کن کردن خشونت در عراق را کاهش داده و تلفات آمریکایی ها را کاهش داده و شخصیت اودیرنو را در امور نظامی و جهانی ارتقا دهد.

ژنرال سابقه طولانی داشت. ریموند اودیرنو و چندین سفر به خارج از کشور انجام داد.
عکس AP / داریو لوپز-میلز ، پرونده

در سال 2008 ، پس از ژنرال ، دید بین المللی بیشتری پیدا کرد. دیوید پترائوس جانشین وی به عنوان فرمانده نیروی چند ملیتی در عراق شد.

اودیرنو در محافل نظامی به دلیل تعهد عمیق خود به ارتش و آن سربازان و خانواده های آنها که در خدمت به کشور خود کشته و زخمی شده بودند ، شناخته می شد.

به گزارش آرمی تایمز ، جان مک هیو ، وزیر ارتش در مراسم بازنشستگی اودیرنو در سال 2105 گفت: “ری به شدت معتقد است که هیچ سربازی در ارتش وجود ندارد ، آنها ارتش هستند.” “این وظیفه شماره 1 بوده است که به آنها خوب خدمت کنیم و با احترام به آنها خدمت کنیم. این که آیا او در تکریت می جنگد یا از تخت بیمارستان والتر رید دیدن می کند ، با یک ذهن سریع ، دستان هوشمند و روحیه خدمتگزار هدایت می شود. ”

اودیرنو با همسرش لیندا ، که در دبیرستان ملاقات کرد ، و همچنین سه فرزندشان ، از جمله کاپیتان بازنشسته تونی اودیرنو ، جانباز رزمی و خانواده های آنها زندگی می کند.

با سیم های پست

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *