کاخ سفید: ما به عربستان سعودی کمک می کنیم تا از خود دفاع کند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کاترین ژان پیر» سخنگوی کاخ سفید صبح سه شنبه گفت که دولت آمریکا رژیم سعودی را شریک مهمی در سطح منطقه و جهان می داند.

ژان پیر در کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید گفت: ما متعهد هستیم که به عربستان سعودی در دفاع از خاک خود پس از صدها حمله موشکی و پهپادی در سال گذشته کمک کنیم.

وی به رسانه های آمریکایی گفت: «پرزیدنت بایدن عربستان سعودی را شریک مهمی در طیفی از ابتکارات منطقه ای و بین المللی می داند.

این مقام آمریکایی درباره سفر آتی بایدن به ریاض گفت: بایدن بارها بر تعهد ما برای حمایت از عربستان سعودی در دفاع از خاکش در برابر ایران و سایر تهدیدات تاکید کرده است.

ژان پیر در پاسخ به این سوال که آیا عربستان مجبور به پذیرش آتش بس با یمن شده است، گفت: آتش بس در یمن یکی از آرام ترین دوره ها از آغاز جنگ بود و جان هزاران نفر را نجات داد.

بر اساس گزارش ها، وی گفت: پادشاه عربستان سعودی و ولیعهد او نقش مهمی در تضمین تمدید آتش بس در یمن از آوریل گذشته داشته اند.

قرار بود بایدن اواخر ماه جاری (ژوئن) به عربستان سعودی و سپس فلسطین اشغالی سفر کند، اما مقامات آمریکایی گفتند که این سفر به ژوئیه موکول شده است. (جزئیات بیشتر)

رئیس جمهور آمریکا با وجود انتقاد شدید از مقامات سعودی در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، تلاش می کند سفر خود به عربستان سعودی را توجیه کند.

بایدن گفت: «این امکان وجود دارد که من با رهبران کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی و اسرائیل دیدار کنم، اما در حال حاضر برنامه مستقیمی برای آن ندارم». من قصد ندارم دیدگاه خود را نسبت به حقوق بشر (در عربستان سعودی) تغییر دهم، اما به عنوان رئیس جمهور، وظیفه من این است که کار کنم و اگر بتوانم صلح را در خاورمیانه بیاورم.

انتهای پیام/ Î
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید