کارآفرینان وارد چاله اشتغال زایی در زندان ها شده اند


به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، صبح امروز بر اساس دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر دعوت از نخبگان و کسبه به زندان ها، جمعی از کسبه استان البرز به دعوت مدیرکل زندان های استان البرز از زندان کرج بازدید کردند. .

در این بازدید ۲ ساعته، تجار بخش های مختلف زندان کرج از جمله: آنها از کارگاه ها، خشکشویی ها، خوابگاه ها و غیره بازدید کردند.

علی چهارمحالی مدیر کل زندانهای استان البرز هدف از این بازدید را توسعه اشتغال مددجویان عنوان کرد و افزود: زندانی محصول ناکارآمدی برخی از اقشار جامعه است و پس از آزادی باید به زندان بازگردد. همان جامعه، بنابراین اگر در حین گذراندن دوران محکومیت خود دوباره اجتماعی نشود، این چرخه جنایات بارها تکرار خواهد شد.

چهارمحالی با اشاره به برنامه های اجرا شده در زندان ها برای بازپروری زندانیان قبل از ورود به جامعه گفت: اشتغال یکی از موثرترین برنامه های اصلاحی در رابطه با بازپروری زندانیان است به همین دلیل جزو اولویت های ده گانه تعریف شده توسط رئیس سازمان است. زندان زیرا از دو دسته بیکاری و فقر که عامل اکثر جرایم هستند جلوگیری می کند.

مدیرکل زندانهای استان البرز افزود: استان البرز یک استان صنعتی است و باید از این ظرفیت برای آموزش زندانیان و خانواده آنها و بکارگیری بهینه این قشر استفاده شود.

چهارمحالی منابع و فضای محدود را یکی از عوامل موثر در کندی سرعت اشتغال، اصلاح و تربیت در زندان های استان برشمرد و افزود: زیرساخت های زندان این استان در حال حاضر برای اشتغال حداکثری زندانیان آماده نیست و به همین دلیل است. بازرگانان، بازرگانان و از خیرین دعوت می کنیم تا به زندان های این حوزه کمک کنند تا آسیب های اجتماعی در استان به حداقل برسد.

مدیرکل زندان های استان حضور و مشارکت بازرگانان در این بازدید را مطلوب ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک این همکاری ها به نتایج درخشان و پرباری در زمینه اصلاح و تربیت مددجویان دست یابد.

لازم به ذکر است؛ همچنین در این جلسه مشاور ویژه استاندار در امور زندانها، معاون بهداشتی، اصلاحی و تربیتی زندانهای استان، مدیر بنیاد تعاون زندانهای استان و جمعی از مسئولین زندانهای استان حضور داشتند.

انتهای پیام/ج
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید