کارشناس فلسطینی: آمریکا در حال تلاش برای ایجاد یک ستاد جاسوسی در قدس اشغالی است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مرکز حقوقی «حمایت از اقلیت عرب در اسرائیل» (عادلات) طرحی آمریکایی-اسرائیلی برای ساخت مجتمع دیپلماتیک وابسته به سفارت واشنگتن در شهر قدس اشغالی را منتشر کرد. در سرزمین فلسطین ساخته شده است.

راسم عبیدات کارشناس فلسطینی در مسائل قدس نیز در هشدار نسبت به این طرح تاکید کرد که اقدام فوق نشانه خطرناکی است. زیرا آمریکا از این عقده علیه مردم فلسطین استفاده خواهد کرد.

عبیدات به خبرگزاری فلسطین گفت: طرح ساخت مجتمع دیپلماتیک آمریکا در بیت المقدس تلاش جدیدی از سوی رژیم صهیونیستی برای اشغال هر چه بیشتر سرزمین ساکنان بیت المقدس تحت عنوان قانون اموال غایب است.

وی تصریح کرد که مقامات صهیونیست زمین های شهروندان را برای یهودی سازی قدس اشغالی تصرف می کنند. به حدی که این شهر یهودی شده و مردم فلسطین دیگر جایی در آن ندارند.

این تحلیلگر فلسطینی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ساخت این مجموعه تبدیل شدن به یک نقطه اطلاعاتی است و سفارت آمریکا پس از جاسوسی اطلاعات کاملی در مورد مردم فلسطین به ویژه ساکنان بیت المقدس در اختیار صهیونیست ها قرار می دهد.

عبیدت در پایان گفت: آمریکا تصمیمی نمی گیرد که به نفع ملت و مسئله فلسطین باشد.

مرکز حقوقی حمایت از اقلیت عرب در اسرائیل اعلام کرد که شواهد جدیدی در مورد طرح مشترک آمریکا و اسرائیل برای ساخت این مجموعه که قرار است در زمینی متعلق به فلسطینی ها ساخته شود، در اختیار دارد.

این مرکز همچنین اعلام کرد که گروهی از مالکان اصلی این اراضی از جمله فلسطینی های مقیم قدس شرقی و سایرین که تابعیت آمریکا نیز دارند از سفر بایدن به فلسطین اشغالی سوء استفاده کرده و خواستار لغو فوری اجرای این طرح شدند.

بر اساس پرونده های مربوط به مالکیت اراضی فوق، این اراضی متعلق به آوارگان و مهاجران فلسطینی است و رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۵۰ با استناد به قانون اموال غایب آنها را به طور غیرقانونی مصادره کرده است.

بر اساس تحقیقات مرکز دادگستری، اسناد به دست آمده نشان می دهد که این زمین ها متعلق به خانواده های فلسطینی است که قبل از سال ۱۹۴۸ در زمان تحت الحمایه انگلیس به این کشور اجاره داده شده و سپس از مالکان اصلی مصادره شده است.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید