kermanyy

Saturday, 23 October 2021

کارمند نیویورک سوال می کند که آیا دستور واکسیناسیون جدید COVID-19 آزادی مذهبی را نادیده گرفته است؟

کارمند نیویورک سوال می کند که آیا دستور واکسیناسیون جدید COVID-19 آزادی مذهبی را نادیده گرفته است؟


من از عنوان نسخه هفتم قانون حقوق شهروندی از همه نسخه های واکسن معاف هستم ، اما اکنون نیویورک واکسن COVID را برای همه کارکنان نیویورک تجویز می کند و به نظر نمی رسد که آنها به معافیت مذهبی احترام بگذارند. شهردار ما خراب است او چگونه می تواند این کار را انجام دهد؟ آیا قانونی است؟

من به عنوان خواننده با چه کسی بحث می کنم؟
اما در مورد سوال شما ، او یک ابرقهرمان است و من درباره خودم کنجکاو بودم. من فکر کردم ، “این نمی تواند در دادگاه بایستد. “خوب ، ظاهراً سه کارمند مراقبت بهداشتی نیز آگاه بودند و او را در دادگاه به چالش کشیدند و برنده شدند. هنوز به طور گسترده گزارش نشده است ، اما دادگاه دستور موقت صادر کرد و کارمندان نیویورک که دارای معافیت مذهبی هستند مجبور نیستند واکسن را دریافت کنند. این شهر همچنین موظف است محل اقامت مناسبی را ارائه دهد. موارد بیشتری در این بحث قوی وجود خواهد داشت. در مورد احساسات شما در مورد شهردار ، این مشکل در چند هفته کوتاه حل می شود.

یک کارمند معافیت مذهبی از دستورات واکسیناسیون داشت ، اما اکنون بر اساس دستور جدید نیویورک ممکن است همه کارکنان ملزم به دریافت واکسن در آن شهر شوند.
EPA

کارفرمای من واکسن را تجویز می کند. من نمی خواهم واکسن بزنم و از بازنشستگی خودداری می کنم تا زمانی که به احتمال زیاد دچار سوختگی شوم. آیا واجد شرایط دریافت مزایای بیکاری هستم؟

درصورت “تفکیک منطقی کار” ، کارکنان از مزایای بیکاری برخوردار می شوند.
محتوای جدایی شغلی واجد شرایط ممکن است بر اساس ایالت متفاوت باشد. در بیشتر موارد ، کارمندان می توانند پس از اخراج ، مزایای خود را جمع آوری کنند ، کار خود را به “دلیل خوب” رها کنند یا به دلایلی غیر از “سوء رفتار” اخراج شوند. با این حال ، علیرغم آنچه ممکن است در جاهای دیگر بیان شده باشد ، به نظر می رسد امتناع از پذیرش دستور واکسن به عنوان “رفتار نادرست” وجود دارد. “این به نفع کارفرمایان نیست که شما را متقاعد کنند که از مزایایی برخوردار خواهید بود و آنها می توانند ادعای شما را به چالش بکشند ، اما اگر شغل خود را در نتیجه عدم رعایت دستور از دست بدهید ، فکر می کنم این شانس خوب است که هنوز واجد شرایط باشید ، حتی اگر برای ناتوانی یا آزادی مذهبی درخواست نکرده اید.

گرگوری گیانگراند بیش از 25 سال سابقه کار به عنوان مدیر منابع انسانی دارد و متعهد است که به نیویورکی ها کمک کند تا به کار خود بازگردند. سوالات خود را به [email protected] ایمیل کنید. گرگ را در توییتر دنبال کنید:greggiangrande و در GoToGreg.com.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *