کارگاه های مسکن مهر پردیس فعال می شود / ساماندهی شهر امام خمینی (ره).


علیرضا جعفری مدیر عامل ماتریس تخصصی توسعه شهرهای جدید کشور صبح امروز در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در پردیس در خصوص بازدید از پروژه های مختلف پردیس ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) و دهه کرامت، گفت: بسیار است و در بازدیدهای امروز برخی از این موارد در دستور کار قرار گرفت و از سه موضوع پالایشگاه، مسکن مهر و شهر امام خمینی (ره) بازدید شد.

وی گفت: با توجه به مشکلات زیست محیطی ناشی از انتقال فاضلاب شهری از پردیس به سد ماملو، تاکید بر تکمیل و اتصال خط تصفیه خانه در این منطقه را در دستور کار قرار داده ایم.

جعفری افزود: در این بازدید از این پروژه بر آمادگی پیمانکار، تامین منابع و فعالیت های جهادی تاکید شده است و در کمترین زمان پروژه پالایشگاه تعیین تکلیف می شود و همچنین جلسه ای نیز در این خصوص برگزار خواهد شد. هفته با حضور کارکنان مربوطه.» برای تامین منابع، بررسی فنی و اجرا گام بردارید.

مطالبات متقاضیان مسکن مهر را بررسی کرده ایم

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه شهرهای جدید کشور با اشاره به دومین بازدید امروز، گفت: با توجه به بازدید رئیس جمهور از پردیس در اوایل سال جاری و تاکید ایشان بر تعیین تکلیف مسکن مهر، ایشان به محل اعزام شدند. این منطقه برای پیگیری بیشتر

وی ادامه داد: اخیرا متقاضیان مسکن مهر مطالبات و پیگیری های جدی در این زمینه داشته اند و امروز با بازدید از منطقه پروژه های مختلف را از نزدیک مشاهده کرده و مشکلات موجود در محل را بررسی کرده ایم.

جعفری با بیان اینکه مصوباتی که در استان در خصوص تعیین تکلیف پیمانکاران داشتیم، اذعان داشت: در حوزه قراردادها مشکلات زیادی وجود داشت و امروز این موضوع به پیمانکاران ابلاغ و مطالبات آنها پرداخت می شود.

پردیس امام خمینی (ره) ساماندهی می شود

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساخت شهرهای جدید کشور تصریح کرد: موضوع سوم این بازدید تعیین وضعیت شهر امام خمینی (ره) با توجه به شرایط خاص این منطقه با توجه به حضور بود. تعداد زیاد ساکنین و نداشتن اسناد ملکی، بلاتکلیفی افراد، ساخت و سازهای غیرمجاز و نوع معیشت ساکنان مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

وی افزود: سکونت در این منطقه نام آنها نیست و باید با تحلیل مشاور در طرح ساماندهی این اراضی مجوزهای لازم برای تعیین نقش مخالفان را جویا شویم.

جعفری تصریح کرد: مسائل حقوقی شهرسازی، ملکی و مالی این منطقه در دستور کار قرار گرفته و با شروع طرح بازنگری و با مشارکت متصرفان و معارضان در کمترین زمان ممکن وضعیت این منطقه بررسی می شود. مشخص خواهد شد.

کارگاه های مسکن مهر فعال می شود

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساخت شهرهای جدید کشور درباره جلسات اخیر مالکان مسکن مهر پردیس با بیان اینکه عملیات ساخت و ساز مسکن مهر پردیس متوقف شده است، گفت:

وی افزود: در بازدیدهایی که داشتیم فعالیت کارگاه ها مشخص بود، اما چندین کارگاه ما مشکلات و مسائلی را مطرح می کنند که با مصوبه اخیر استاندار و تصویب آن در مجمع ماتریس شهرهای جدید، به زودی اقدام خواهیم کرد. مشکل پیمانکاران حل شود و شاهد فعالیت بیشتر باشیم.»

جعفری ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی که پیمانکاران داشتند، گرفتن اعتبارات بود که باید برای پرداخت این اعتبارات اقدام شود.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه شهرهای جدید کشور تصریح کرد: براساس دستور وزیر راه و شهرسازی، گزارش منابع قابل احتساب از طریق صندوق ملی مسکن به عنوان منابع حمایتی، به عنوان منابع حمایتی اعلام شد. همچنین تولید زمین پردیس برای رفع مطالبات پیمانکاران و در آینده نزدیک شاهد فعالیت جدی تری از سوی کارگاه های مسکن مهر خواهیم بود.

انتهای پیام/۶۷۰۱۶/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید