کالاهای اساسی به اندازه کافی در بازار کردستان موجود است


سیدکمال حسینی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: مشکلی در ذخایر کالاهای اساسی در استان نداریم بلکه تنها چالش در کردستان تامین روغن خوراکی بود که پیرو پیگیری‌های استاندار از طریق وزارت کشور برطرف شد.

به گفته وی، با پیگیری و رایزینی استاندار از طریق وزیر کشور دستور لازم برای ورود یک هزار تن روغن خوراکی از کرمانشاه به کردستان صادر شد و از دو شب گذشته تاکنون ۳ محموله روغن خوراکی به استان وارد شده است.

 سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان تصریح کرد: اکنون هیچ مشکل خاصی در تامین کالاهای اساسی در استان نداریم و بیشتر از نیاز مردم کالای اساسی در بازار وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: نهایت تلاش می‌شود کالاهای اساسی بیش از نیاز مردم در بازار وجود داشته باشد و روز پنجشنه گذشته ۲۵۲ تن مرغ یعنی دو برابر نیاز استان کشتار و توزیع شد.

حسینی گفت: مدیریت لازم در مورد تامین و عرضه کالاهای اساسی دچار تغییر قیمت شده اند انجام شده و مشکل خاصی نداریم.

وی در پایان با تاکید براینکه هدف دولت از اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها اجرای نظام عادلانه در حوزه اقتصاد است گفت: تامین امنیت غذایی مردم اولویت و خط قرمز دولت است و برای تحقق این مهم از تمام ظرفیت‌های استفاده می‌کنیم.

به گفته سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، نظارت جدی بر بازار عرضه نیز در سطح استان صورت می‌گیرد و با سودجویان و منفع‌طلبان نیز برخورد قاطع خواهد شد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید