کانادا تحریم های جدیدی علیه ایران اعلام کرد – خبرگزاری مهر ایران و ورلد نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در ادامه رویکرد ضد ایرانی مقامات کانادایی، این کشور به تازگی اعلام کرده است که ۱۰ فرد و سازمان ایرانی را تحریم کرده است.

وزارت امور خارجه کانادا در این باره بیانیه ای را منتشر کرده است مرتبط وی گفت: ۶ فرد و ۴ نهاد جمهوری اسلامی ایران به دلیل نقض حقوق بشر در لیست تحریم قرار گرفتند.

اسامی سازمان‌ها و افرادی که در فهرست تحریم‌های کانادا قرار دارند به شرح زیر اعلام شد: خبرگزاری فارس، شورای نگهبان، مجلس خبرگان رهبری، مجمع تشخیص مصلحت، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، محمد کرمی، صغری. خداوندعزت الله ضرغامی، سید مجید میرا احمدی و عباسعلی کدخدایی

در همان زمان گفته شد که کانادا نشستی ضد ایرانی برگزار خواهد کرد. در همین راستا ملانی جولی وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه ای گفت: بسیاری از وزرای خارجه جهان در نشست مجازی این هفته به میزبانی کانادا درباره ایران بحث خواهند کرد.

قرار است در این نشست وزیر امور خارجه کانادا و ۱۴ تن دیگر روز پنجشنبه ساعت ۸ صبح به وقت محلی به صورت مجازی درباره تحولات ایران گفتگو کنند.

جولی با ژستی مشابه سایر کشورهای غربی و ادعای حمایت از ایرانیان گفت: حقوق زنان حقوق بشر است.

اطلاعیه این جلسه ضد ایرانی همزمان، وزارت امور خارجه ایران چندین نهاد و افراد انگلیسی را به دلیل حمایت از تروریسم و ​​نقض حقوق بشر تحریم کرده است.

بر اساس این گزارش؛ بر اساس مصوبات مراجع ذیربط، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در چارچوب قواعد قانونی و سازوکارهای تحریمی مربوطه و به عنوان اقدامی متقابل، اقدام به تبلیغ و تحریک نهادها و افراد مختلف انگلیسی به دلیل آنها کرده است. اقدامات عمدی در حمایت از تروریسم و ​​گروه های تروریستی و تحریم تروریسم، خشونت و نفرت و نقض حقوق بشر.

اشخاص حقیقی و حقوقی ذکر شده از جمله اقداماتی انجام دادند که منجر به اغتشاش، خشونت و اقدامات تروریستی علیه ملت ایران شد.

جمهوری اسلامی ایران با یادآوری تعهدات فی مابین بین المللی در زمینه مبارزه با تروریسم و ​​گسترش نفرت و احترام به حقوق بشر، انگلیس اعلام می کند که امتناع دولت از مقابله با اقدامات این افراد و حمایت و تسهیل اقدامات آنها به منزله نقض فاحش تعهدات بین بین المللی انگلستان است