کاهش ۸۵ درصدی تلفات حیوانات در روستای طبیعت باراجین نسبت به گذشته


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، تور رسانه ای بازدید از دهکده طبیعت به همت شهرداری قزوین صبح امروز برگزار شد.

در ابتدای این بازدید اصغر حبیبی مدیر دهکده طبیعت گفت: مجموعه دهکده طبیعت که سال ها پیش توسط مدیران شهرداری ایجاد شده است در حال حاضر بدون هیچ گونه حمایت مالی سایر ارگان ها فعالیت می کند.

وی افزود: روستای طبیعت ماهیانه حدود یک میلیارد تومان هزینه دارد که شهرداری قزوین آن را تامین می کند و هیچ ارگانی در این زمینه حمایتی ندارد.

حبیبی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دلیل کاهش این ویروس توضیحاستقبال از روستای طبیعت زیاد شده و هر روز شاهد بازدید افراد مختلف در داخل و خارج استان هستیم.

مدیر دهکده طبیعت بیان کرد: مجموعه دهکده طبیعت دارای دو قسمت است سافاری پارک های حیوانات و دهکده ها هنوز بخشی هستند سافاری این پارک به بهره برداری نرسید.

وی گفت: در حال حاضر بین ۴۵ تا ۵۰ پیمانکار در روستا مشغول به کار هستیم.

حبیبی همچنین اعلام کرد: ورودیه بازدید از دهکده طبیعت ۱۵ هزار تومان است که البته با ۵۰ درصد تخفیف برای دانش آموزان و برخی گروه ها همراه است.

مدیر دهکده طبیعت افزود: در این مدت تنها ۷۰۰ میلیون درآمد داشتیم در حالی که هزینه مورد نیاز ۱۲ میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر دام های روستای طبیعی مجروح یا مجروح هستند، گفت: آمار تلفات عمدتاً مربوط به دام های زخمی است که در اینجا نگهداری می شوند.

به گفته مدیر دهکده طبیعت، تعداد فوتی ها نسبت به گذشته ۸۵ درصد کاهش داشته است.

محمودی راد کارشناس پیشکسوت محیط زیست نیز در این بازدید گفت: دهکده طبیعت باید به عنوان مدرسه طبیعت مورد توجه قرار گیرد زیرا این مجموعه بیش از آن چیزی که فکر می کنیم اهمیت دارد.

وی افزود: دهکده طبیعت باغ وحش نیست اما با استفاده از قابلیت هایی که در این مجموعه وجود دارد می توان آن را مرکز آموزشی دانست.

پایان پیام/




این را به صفحه اول پیشنهاد دهید