کاوه: به زودی نسل جدیدی به کشتی بزرگسالان تزریق می شود/ با وجود روسیه پتانسیل قهرمانی را داریم


محسن کاوه گفتما خواهیم کرد با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد نتایج فریلنسرها وی در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا گفت: بچه ها خیلی خوب جنگیدند و مهم ترین هدف ما این است که این ورزشکاران را به رده بزرگسالان برسانیم. این سوال انگیزشی به مبارزان جوان کمک می کند تا به پله های بالاتر نگاه کنند.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ادامه داد: احمد جوان و امیررضا معصومی ۲ کشتی گیر جوان ما در انتخابی بزرگسالان بودند که به تیم جوانان اضافه می شوند. ۲ مسابقه انتخابی روز چهارشنبه برگزار شد که آقای. فروزپور آنها حریف خود را شکست دادند.

او گفت اگر فکر می‌کنید این جوان‌ها می‌توانند در آینده تکیه‌گاه خوبی برای بزرگسالان باشند: ۹۷ کیلو بد شانسی خوب رشد کردند، ورزشکاران دیگری از جمله عرفان الهی، یاری، فروزپور و… فکر می کنم شاید حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند. آنها نسل بعدی کشتی هایی هستند که به زودی به بزرگسالان تزریق خواهند شد.

مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی در خصوص انتخابی انجام شده در آزادی خاطرنشان کرد: چرخه ای برای صاحب دوتایی تعریف و اجرا شد. مسیر از قبل مشخص بود و با برگزاری انتخابات بی نظیر شاهد استقبال و سیل جمعیت در آزادی بودیم. این نشان می دهد که مردم با کشتی هستند و می توانند کشتی های خوبی را در داخل ببینند، این انگیزه ای برای جوانان خواهد بود. با ۲ پزو مسابقات انتخابی در تونس برگزار شد تا در نهایت تیم های اعزامی به مسابقات جهانی و بازی های کشورهای اسلامی مشخص شود.

کاوه در پاسخ به این سوال که در غیاب روسیه چقدر به قهرمانی در کشتی فرنگی امیدوار هستید، یادآور شد: ای کاش روسیه در این رقابت ها حضور داشت، با وجود روس ها پتانسیل موفقیت را داریم و بهتر بود این کشور در مسابقات شرکت می کرد. رقابت، اما اکنون آمریکا رقیب درجه یک ما است.

وی افزود: امیدوارم اتفاقاتی که برای کشتی می افتد خوب باشد. هدف اصلی ما فراتر از جهان، آماده شدن برای المپیک پاریس و کسب مدال های خوب است.

پایان پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید