کربکندی: در آستانه جام جهانی شاهد جنگ قدرت در فدراسیون برای توجه به تیم ملی هستیم. هدف از تغییر اسکوچیچ چیست؟


رسول کربکندی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شرایط فدراسیون فوتبال و اینکه فرصت ثبت نام برای نامزدهای ریاست جمهوری امروز دوشنبه به پایان می رسد، اظهار کرد: آرزو می کنم یکی از علاقه مندان به فوتبال رئیس فوتبال شود. فدراسیون و نه تشنه پست و مقام. متاسفانه ما در فوتبال کشورمان از این شخصیت ها کم نداریم! افرادی که به اصل موضوع که فوتبال است توجهی ندارند و فقط به دنبال منافع خود هستند. در این سال ها ما در فوتبال افراد زیادی از این دست را دیده ایم، مشکلی که فوتبال را دچار مشکل می کند. به عنوان مثال در انتخابات قبلی فدراسیون فوتبال ابتدا رئیس انجمن توسط مجمع انتخاب می شد و سپس اعضای شورا نشستند و او را برکنار کردند.

وی افزود: در آستانه حضور در جام جهانی هستیم اما تیم ملی که مهمترین مسئله است به نوعی فراموش شده و شاهد جنگ قدرت در بالاترین سطح هستیم. هیچ کس به فوتبال اهمیت نمی دهد، همه به دنبال منافع خود هستند. من نمی گویم یک سیاستمدار نباید وارد فدراسیون فوتبال شود. در عوض اگر قرار است یک سیاستمدار در راس فدراسیون فوتبال قرار بگیرد، باید مدیری باشد که عملکردش در فدراسیون مورد تحسین دوستان و دشمنان باشد. ما در گذشته افرادی داشتیم که نه تنها با رئیس جمهور ارتباط خوبی داشتند، بلکه خیلی خوب مدیریت می کردند و از فساد در فدراسیون فوتبال دوری می کردند و تحت هیچ فشاری نبودند. در مورد منافع خود

سرمربی سابق ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه سخنگوی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه وظایف سرمربی تیم ملی روز دوشنبه مشخص می شود، گفت: این تعدد فوتبال ما را آزار می دهد. متاسفانه ایجنت ها و دلال ها در فوتبال ما نقش تعیین کننده ای پیدا کرده اند. من خودم از اسکوچیچ انتقاد می کنم و او را مربی بی عیب و نقصی نمی دانم اما باید واقع بین باشیم. تیم ملی فوتبال کشورمان قهرمان جام جهانی نمی شود. بزرگترین آرزوی ما در جام حذفی قطر صعود از مرحله گروهی است، با توجه به شرایط اقتصادی کشورمان، اسکوچیچ بهترین گزینه است. بگذار کار خودش را بکند و پول و انرژی ما را هدر ندهیم.

وی افزود: هر مربی خارجی جدیدی که بخواهد بیاید در این مدت کوتاه تا شروع جام جهانی فرصت زیادی ندارد و مسابقات از هم اکنون برای آشنایی با فرهنگ و فوتبال ما آغاز شده است. آنهایی که می خواهند سرمربی تیم ملی را عوض کنند، واقعاً چه می خواهند؟!

کربکندی با بیان اینکه صحبت از بازگشت کارلوس کی روش به تیم ملی شده است، گفت: در این شرایط نباید بازگشتی وجود داشته باشد. در حال حاضر در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی بین بازیکنان اختلاف نظر وجود دارد، این وضعیت برای فوتبال و تیم ما مضر است. تیم ملی در آخرین دوره های جام جهانی همیشه حضور شایسته ای داشت و با یک هدف حداقلی مقابل قوی ترین تیم های جهان شکست خورد یا به تساوی رسید، پس بهتر است کادرفنی عوض نشود.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید