کسب و کار آموزش شخصی – هر چند وقت یک بار باید پیشرفت مشتریان خود را دوباره ارزیابی کنید؟

ارزیابی مداوم پیشرفت مشتریان تنها بخشی از مربی شخصی بودن و مدیریت یک فرآیند حرفه ای است. سوال این است که “چند وقت یکبار باید پیشرفت مشتریان خود را مجددا ارزیابی کنید؟”

در تجربه ما یک دوره ۸ هفته ای را ترجیح دادیم. دلیل این امر این است که به مشتری زمان کافی برای مشاهده نتایج قابل توجه می دهد. ارزیابی مجدد بیشتر از این می تواند منجر به موقعیتی شود که در آن نتایج حاشیه ای باشد و حس موفقیت تجربه شده توسط مشتری حداقل باشد.

ما متوجه شدیم که اگر مشتری ارزیابی‌های منظم‌تری را درخواست نکند، یک دوره ۸ هفته‌ای به خوبی کار می‌کند، زیرا به ما امکان می‌دهد به طور جدی برای آن دوره آموزش ببینیم و یک جلسه ارزیابی مجدد هنوز در چشم است. هر دوره بیش از ۸ هفته می تواند منجر به وضعیتی شود که در آن مشتریان ممکن است پیشرفت خود را از دست بدهند و شدت آن کاهش یابد. ما باید مشتری را برای رسیدن به هدف خود فعال نگه داریم.

اگر نتایج بیش از ۸ هفته منفی باشد و مشتری به آموزش پاسخ ندهد، این سؤال ایجاد می کند.

این سوالات عبارتند از:

  • آیا مشتری «تکلیف» خود را که مربی او در خارج از جلساتش تعریف کرده انجام می دهد؟
  • آیا مشتری روی تغذیه خود تمرکز دارد و آیا به آموزش بیشتری نیاز دارد؟
  • آیا مربی تمرینات و فرمول تمرینی صحیح را تجویز می کند؟
  • آیا مربی به اندازه کافی “انگیزه” می دهد و مشتری را روی هدف خود متمرکز می کند؟
  • آیا مشتری به اندازه کافی جلسات آموزشی شخصی انجام می دهد؟

همانطور که می بینید اگر مشتری در نتایج خود پیشرفت مثبتی نداشته باشد، هم مربی و هم مشتری زیر ذره بین قرار می گیرند.

به عنوان یک صاحب کسب و کار PT، اولین تمرکز موفقیت کسب و کار شما نتایج مشتری است! با نتایج، وفاداری، حفظ، ارجاعات و اعتبار همراه می شود. بنابراین، با ارزیابی های منظم، می توانید مطمئن باشید که همه مشتریان شما به اهداف خود می رسند.

برنامه او!

اگر قرار باشد همه مشتریان شما همزمان ارزیابی مجدد کنند، مفید است. به این ترتیب می توانید آن را تبلیغ کنید، به عنوان مثال: ۳ هفته تا هفته ارزیابی!

تبلیغات شمارش معکوس می تواند هیجانی را در کسب و کار ایجاد کند و مشتریان در مورد آن با یکدیگر صحبت کنند. همچنین به همه (مربی ها و مشتریان) یادآوری می کند که ارزیابی مجدد در راه است و آماده خواهد شد!

ارزش انجام دادن را داشته باشد؟

هر مشتری در کسب و کار شما هدف یکسانی ندارد. برخی کاهش وزن، برخی تناسب اندام، برخی قدرت و اندازه های دیگر را تجربه می کنند. بنابراین منطقی نیست که به هر مشتری تمرینات ارزیابی مجدد داده شود.

ما از مشتریان می خواهیم که ۳ چالش مورد علاقه خود را از لیستی از تمرینات قابل ارزیابی انتخاب کنند. سپس مشتریان این تمرین‌ها را در هفته ارزیابی ما تکمیل می‌کنند، و سپس ۸ هفته بعد دوباره آنها را به امید مشاهده بهبود تکمیل می‌کنند.

زیبایی این امر در این است که مراجعین نیازی به انجام ارزیابی های قلبی ندارند و بالعکس.

مثلا:

مشتری با هدف قدرت = نیمکت آزمون

مشتری با هدف تناسب اندام = تست سوت

برخی از تست‌ها تست‌های استانداردی هستند که همه مشتریان باید آن‌ها را تکمیل کنند، اما برخی از مؤلفه‌ها توصیه می‌شود که به طور خاص برای هدف کلی مشتریان سفارشی شوند.

برای افزودن ارزش بیشتر، بسیار خوب است که بتوانید شواهدی از «رفتن به خانه» در مورد موفقیت مشتری در اختیار او قرار دهید. به عنوان مثال، خلاصه چاپی از پیشرفت و نتایج آنها.

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع