کمبودی در تامین کالاهای اساسی در استان قزوین وجود ندارد/ توزیع حدود ۱۰۰۰ تن ماکارونی با تخفیف ۳۰ درصدی


میثم پیله فروش در گفت و گو با خبرنگار فارس در قزوین با اشاره به پر بودن انبار کالاهای اساسی و غلات در استان قزوین و ظرفیت ۳۵۰ هزار تنی انبار غلات اظهار کرد: توزیع حدود هزار تن ماکارونی با حدود ۳۰ درصد تخفیف در مناطق استان قزوین در دست اقدام قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در زمینه کالاهای اساسی هیچ مشکل و کمبودی در استان قزوین نداریم، افزود: مرغ به وفور در سطح بازارهای استان موجود است و حتی امروز شاهد وجود مازاد مرغ استان هستیم.

معاون هماهنگی امور استانداری قزوین ادامه داد: از امروز شکر و روغن با قیمت‌های مصوب و جدید اعلام شده به صورت گسترده و فراتر از نیاز استان در حال توزیع است و در این زمینه هم کمبودی نداریم.

پیله فروش با اشاره به فعال بودن گشت های مشترک سازمان‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی با مدیریت استانداری در همه شهرهای استان تصریح کرد: با واحدهای صنفی که بیش از سقف قیمت‌های تعیین شده نسبت به توزیع کالاهای اساسی اقدام کنند، برخورد می شود که تاکنون، موردی در این زمینه گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه در خصوص کالاهای اساسی و فروش آنها با قیمت های مصوب نگرانی وجود ندارد، اذعان کرد: در مورد سایر کالاها ممکن است تخلفاتی مشاهده شود که بازرسان اصناف و دیگر سازمان های فعال در گشت های مشترک این موضوع را پیگیری می‌کنند، اگر گزارشی اعلام و مشاهده شود فوراً رسیدگی می‌شود.

این مسئول با اشاره به افزایش اختیارات تعزیرات حکومتی برای برخورد و مقابله با گرانفروشی افزود: با مصوبه سران قوا، جرایم تعزیرات حکومتی افزایش یافته و ۵ برابر شده و در این راستا اجازه پلمپ به واحد متخلف قبل از بررسی پرونده به تعزیرات حکومتی داده شده و با تصمیمات جدید، قبل از بررسی پرونده با تشخیص قاضی تعزیرات حکومتی بلافاصله نسبت به پلمپ اقدام می‌شود.

معاون هماهنگی استاندار قزوین همچنین به وضعیت مطلوب جوجه ریزی در مرغداری‌های استان و جوجه ریزی ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه ای در فروردین ماه اشاره کرد و گفت: در ماه‌های آینده این میزان مرغ، به بازار استان قزوین عرضه می‌شود.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید