گروسی: باید ساپینتو را متقاعد کرد که از بازیکن استفاده کند نه اجباری/ هواداران استقلال نباید دشمن خوشحالی باشند


محسن گروسی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره دیدار استقلال مقابل پیکان اظهار داشت: بازی فقط گل نداشت. استقلالی ها حریف خود را تحت فشار زیادی قرار دادند. او موقعیت های خوبی هم داشت اما نتوانست گلزنی کند اما متاسفانه داوران کارهایی انجام می دهند که باعث شک و تردید می شود.

عدالت نبود و سر استقلالی ها را بریدند

وی افزود: طبق نظر کارشناسان هیچ پنالتی برای استقلال گرفته نشده است. واقعا شرم آوره آنها نباید اجازه دهند این قضات قضاوت کنند. واقعا استقلال را می برند. بازیکنان استقلال زحمت زیادی کشیدند و تیم نسبت به هفته های گذشته خوب بازی کرد. البته در این میان پیکان یکی دو فرصت داشت اما طبیعی بود. اگر عدالت رعایت می شد، استقلال می توانست برنده این دیدار باشد.

مهاجم سابق استقلال درباره انتقادات به عملکرد بازیکنان گفت: برایم مهم نیست کدام بازیکن در زمین بود و کدام بازیکن نبود، به هر حال مربی دوست ندارد بازیکن بدش را در زمین بگذارد. بسیاری معتقدند که باید آمانوف باشد. من هم بازی او را دوست دارم. اما اینکه بخواهیم با انتقادات خود این بازیکن را مجبور به حضور در زمین کنیم، جالب نیست. خود ساپینتو باید به این نتیجه برسد که این بازیکن می تواند سازنده باشد و امیدوارم ساپینتو تجدید نظر کند.

گروسی تصریح کرد: همه بازیکنان تلاش می کنند برای تیم کار کنند و بهترین عملکرد را داشته باشند. مقابل پیکان اگر در آن صحنه پنالتی داشت، شاید حریف اینطور دفاع نمی کرد. او جلو آمد و شرایط بازی متفاوت بود. اگر عدالت رعایت می شد، استقلال می توانست برنده بازی باشد.

وی افزود: متأسفانه آنها به راحتی از این صحنه ها عبور می کنند و داوران به راحتی کار خود را انجام می دهند. بدون اینکه اتفاق خاصی بیفته شاید داور خوبی نداشته باشند اما نمی دانم داستان چیست که هنوز از این داوران حمایت می کنند و قضاوت می کنند. در کل استقلال بازیکنان خوبی دارد و ساپینتو هم از آنها استفاده می کند. آنها فقط بدشانسی آوردند که توپ هایشان به گل تبدیل نشد.

ما نباید این لقب ها را به بازیکنان بدهیم

پیشکسوت استقلال درباره اینکه هواداران انتظار داشتند این تیم جایگاه بیشتری داشته باشد و بعد از پایان بازی علیه بازیکنان شعار سر دادند، گفت: این رفتارها برای دادن چنین القاب به بازیکنان جالب نیست. یک بازیکن هرگز نمی آید تا خودش را نوازش کند. شک نکنید که با تمام وجود بازی می کنند. وقتی این اتفاقات می افتد، استرس می گیرند. این استرس باعث می شود نتوانند ۱۰۰ درصد ظرفیت خود را داشته باشند. البته این برای یک بازیکن حرفه ای خوب نیست اما در کشور ما این وضعیت پیش می آید.

وی افزود: هواداران نباید این کارها را انجام دهند تا باعث خوشحالی دشمن نشوند. استقلال بازی خوبی انجام داد. اگه گل بود خیلی خوب میشد هواداران باید صبور باشند و به حمایت خود ادامه دهند تا در بازی های بعدی این بازی خوب با گل همراه باشد.

استقلال برای قهرمان شدن باید قوی تر از این باشد

گروسی درباره اظهارات ساپینتو در نشست خبری مبنی بر اینکه به قهرمان شدن اعتقاد دارد و اینکه آیا می توان به آینده این تیم امیدوار بود، گفت: قطعا می توان امیدوار بود اما نباید امید کاذب داد. برای قهرمان شدن باید خیلی قوی تر از اینها باشیم. آنها الان تیم خوبی هستند اما باید خیلی بهتر باشند تا دوباره قهرمان شوند. اینکه انسان اعتماد به نفس داشته باشد خیلی خوب است اما پشت آن اعتماد به نفس باید کارایی لازم را هم داشته باشد. استقلال نسبت به هفته های قبل روانتر بازی کرد. اگر این روند در بازی های بعدی ادامه پیدا کند و با گل همراه شود، ساپینتو می تواند منتظر حرف هایش باشد.

استرس روی وجود بازیکنان است

مهاجم استقلال با بیان اینکه مشکل اصلی تیم این است که همه کار می کنند اما گل نمی زنند، تصریح کرد: استرس در بین بازیکنان تیم وجود دارد. وقتی دوربین روی آنها باشد، اگر به چهره آنها دقت کنید، متوجه می شوید که استرس خاصی دارند. آنها موقعیت خوبی دارند. در یک بازی چند موقعیت باید ایجاد کنید تا دروازه حریف باز شود؟

وی ادامه داد: برخی تیم ها دو توپ می آورند و گل می زنند اما استقلال با آن همه موقعیت گل نمی خورد. این استرس زدن ضربات آخر را دشوار می کرد. می بینید که محبی چقدر خوب حرکت می کند اما در آخرین لحظه نمی تواند فریم را درست دربیاورد. انشالله کم کم این مشکلات حل می شود، شک نکنید در کنار یک بازی خوب شاهد گلزنی خواهیم بود و بعد پیروز می شوند.

این حرف ها تاثیر منفی دارد

گروسی با بیان اینکه تا زمانی که این کادرفنی حضور دارند باید از آنها حمایت شود، گفت: در بازی یا بعد از آن اینطور انتقاد کردن خوب نیست. نقد خوب است، اما انتقاد سازنده. تیم باید در ورزشگاه حمایت شود. همه از آن حمایت می کنند، اما این کلمات تاثیر منفی بر بازی های آینده دارد. امیدوارم هواداران همچنان از تیم حمایت کنند تا در بازی های بعدی نتایج خوبی کسب کند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید