گزارش فاکس از دیدار تیم ملی مقابل آمریکا| قطبی: ایران بهترین نسل فوتبال را دارد و با تمام توان بازی خواهد کرد


به گزارش خبرگزاری فارس، فاکس اسپورت آمریکا در گزارش اخیر خود در خصوص جام جهانی صحبت کرد و از اهمیت بازی ایران و آمریکا نوشت.

فاکس نوشت: تقریبا ۷ ماه بعد، ایران و آمریکا در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با هم روبه‌رو خواهند شد. دیداری که برای هر ۲ تیم مهمترین جدال گروه خواهد بود.

تیم ملی ایران در گروه B مسابقات جام جهانی با تیم‌های انگلیس،‌ آمریکا و برنده‌ تیم‌های ولز و اسکاتلند و اوکراین است. ایران در ابتدا با انگلیس روبه‌رو خواهد شد، سپس به مصاف نماینده دیگر اروپا می‌رود و در تاریخ ۸ آذر به مصاف آمریکا خواهد رفت.

فاکس در گزارش خود به سراغ افشین قطبی، سرمربی سابق تیم ملی کشورمان رفت و نظر او را در خصوص شرایط تیم ملی ایران و بازی مقابل آمریکا پرسید.

قطبی گفت: شاید بتوان نسل کنونی تیم ملی ایران را بهترین نسل دانست. بازی با آمریکا برای من بسیار خاص است و سال ۱۹۹۸ را یادآوری می‌کند. مشخصا، آن بازی وجهه سیاسی داشت. پیش از آغاز آن مسابقه، استرس، فشار و هیجان زیادی ایجاد شد. نه آن چنان برای تیم ملی آمریکا ولی برای بازیکنان تیم ملی ایران زیاد بود.

سرمربی سابق تیم ملی ایران گفت: باخت سختی برای آمریکا بود و این باخت را نمی‌توان تنها به زمینه ورزش مختص کرد.

قطبی که در آمریکا و ال‌ای‌گلکسی کار کرده در خصوص قدرت تیم ملی ایران گفت: به نظرم چیزی که ایران را خاص می‌کند، ۳ بازیکن تهاجمی‌ اش هستند. آزمون جثه خوبی دارد، قدرت خوبی دارد و با هر دو می‌تواند گلزنی کند. او در هوا نیز بسیار خوب است.

قطبی در خصوص کاپیتان تیم ملی کشورمان نیز گفت: چیزی که جهانبخش را جالب توجه می‌کند، کیفیت او در بیرون و داخل زمین است. او پاس‌های نهایی‌اش را بسیار عالی ارسال می‌کند و می‌تواند به خوبی دروازه حریفان را باز کند.

سرمربی اسبق تیم پرسپولیس در ادامه به تمجید از علیرضا بیرانوند نیز پرداخت و گفت: او با اختلاف بهترین دروازه‌بان آسیاست. کسی که پنالتی رونالدو را در جام جهانی ۲۰۱۸ مهار کرد.

فاکس در گزارش خود به تمجید از آمار بازیکنان تیم ملی کشورمان پرداخت و نوشت: بیرانوند، آزمون، جهانبخش، طارمی و چند بازیکن دیگر ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز حضور داشتند. این در حالی است که تیم ملی آمریکا تنها ۲ بازیکن دارد که تجربه جام جهانی داشته باشند.

این رسانه مشهور در ادامه نوشت: با این حال آمریکا مدعی صعود از گروه است. آمریکا از ۱۹۹۸ تاکنون از ۴ جام جهانی، ۳ بار به مرحله حذفی راه پیدا کرده است. این در حالی است که تیم ملی ایران تا کنون نتوانسته به این مهم دست یابد.

قطبی گفت: برای بازی‌های جام جهانی بسیار هیجان زده هستم. به نظرم وقتی شما با آمریکا بازی دارید، هر چه دارید را در داخل زمین خواهید گذاشت. ما تقابل ۲ نسل عالی فوتبال را خواهیم دید. بازی بسیار جذابی خواهد شد و من امیدوارم در آمریکا و در سراسر دنیا، همه این مسابقه را تماشا کنند.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید