kermanyy

Friday, 22 October 2021

گلوله بالا پاسخ ایمنی بیماران شیمی درمانی را بهبود می بخشد

گلوله بالا پاسخ ایمنی بیماران شیمی درمانی را بهبود می بخشد


6 اکتبر – موارد زیر خلاصه ای از برخی مطالعات اخیر در مورد COVID -19 است. آنها شامل تحقیقات ارزش بررسی بیشتر برای تأیید یافته ها هستند و هنوز توسط بررسی همکار تایید نشده است.

پاسخ بیماران شیمی درمانی به واکسن با افزایش بهبود می یابد

یک مطالعه جدید کمک می کند تا میزان حفاظت بهبود یافته در برابر COVID-19 را با دوز تقویت کننده دوز سوم واکسن از Pfizer Inc و BioNTech SE در بیماران سرطانی که شیمی درمانی دریافت می کنند ، تعیین کنید. Deepta Bhattacharya از دانشکده پزشکی دانشگاه آریزونا ، نویسنده همکار این مطالعه که در طب طبیعی گزارش شده است ، می گوید: شیمی درمانی می تواند توانایی بیماران سرطانی در مبارزه با بیماری ها و پاسخ مناسب به واکسن ها را تضعیف کند. تیم او 53 بیمار شیمی درمانی را برای سرطان های تومور جامد که دو عکس از واکسن دریافت کرده بودند ، مورد مطالعه قرار داد. تقریباً همه افراد پس از دریافت واکسن واکنش ایمنی داشتند. اما باتاچاریا گفت: “میزان این پاسخ ها در تقریباً در هر معیاری که اندازه گیری کردیم نسبت به بیماران غیر سرطانی بدتر بود.” ظاهراً این باعث می شود بیماران سرطانی بیشتر از افراد سالم واکسن مستعد ابتلا به عفونت و COVID-19 شوند. ”محققان توانستند 20 نفر از شرکت کنندگان در مطالعه را برای دوز سوم واکسن بازگردانند تا ببینند آیا پاسخ ایمنی بهبود می یابد یا خیر. بهتاچاریا گفت: “سطح آنتی بادی ها در حدود 80 درصد از بیماران سرطانی بهبود یافته است.” “اطلاعات ما در مورد بیماران سرطانی از دستورالعمل های گسترده CDC مبنی بر اینکه افراد واکسیناسیون باید دوز سوم واکسن Pfizer را دریافت کنند ، پشتیبانی می کند. ”

زن اسرائیلی واکسن عفونت کروناویروس (کووید -19) را در تل آویو ، اسرائیل ، 30 اوت 2021 ، برای سومین بار مشاهده کرد.
رویترز

افسردگی پس از COVID به درمان خوب پاسخ می دهد

یک مطالعه کوچک ایتالیایی نشان می دهد که افسردگی عروقی در بازماندگان COVID-19 ممکن است کاملاً قابل کنترل باشد. پزشکان 58 بیمار مبتلا به افسردگی پس از کرونا را با یک دسته داروهای ضد افسردگی که به طور گسترده ای استفاده می شوند به نام مهار کننده های انتخابی بازجذب سروتونین یا SSRIs درمان کردند. اینها شامل سرترالین است که توسط Pfizer با نام تجاری Zoloft ، GlaxoSmithKline’s Paxil (paroxetine) ، Eli Lilly and Co’s Prozac (fluoxetine) و Celexa (citalopram) از واحد Albregan AbbVie به فروش می رسد. تقریباً 66 of از بیماران معمولاً با SSRIs بهبود می یابند ، اما در میان کسانی که افسردگی پس از COVID-19 دارند ، 91 to طی چهار هفته به درمان پاسخ می دهند. آنها اشاره می کنند که افسردگی پس از COVID-19 با التهاب ناشی از ویروس کرونا همراه است و توجه دارند که دارای برخی از خواص ضد التهابی و ضد ویروسی است. دکتر لیویا دی پیکر از دانشگاه آنتورپ بلژیک ، که در این مطالعه شرکت نداشت ، در بیانیه ای گفت که این یافته ها برای بازماندگان مبتلا به سندرم علائم مزمن به نام Long COVID که اغلب شامل افسردگی می شود ، بسیار مهم است. یک مطالعه جداگانه که در جلسه ارائه شد نشان داد که در حالی که SSRI ها افسردگی در بازماندگان COVID-19 را کاهش می دهند ، این داروها تاثیری چندان بر سطح اضطراب آنها ندارند.

بارهای شبه ویروسی از بیماران واکسینه شده و واکسینه نشده

داده های حاصل از مطالعه جدید تأیید می کند افرادی که واکسن دارند باید همچنان در مکان های عمومی از ماسک استفاده کنند ، زیرا آنها همچنان می توانند به اندازه افراد واکسینه نشده و تشخیص داده نشده ویروس حمل کنند. محققان سطوح ویروسی را در زمان تشخیص در 869 بیمار ، از جمله 632 بدون علامت ، بررسی کردند. بیشتر بیماریها ناشی از نوع عفونی ویروس کرونا دلتا بوده است. بر اساس گزارشی که روز سه شنبه در medRxiv منتشر شد ، آنها هیچ تفاوت آماری معنی داری در میانگین بارهای ویروسی بین افراد واکسینه شده و غیر واکسینه شده ، یا بین افراد با یا بدون علائم ، یا در گروه های سنی مختلف ، جنسیت یا انواع واکسن مشاهده نکردند. یک بررسی همکار ریچارد میشلمور از دانشگاه کالیفرنیا ، دیویس ، گفت: “مطالعه ما اطلاعاتی در مورد عفونت ارائه نمی دهد ،” و اشاره کرد که انتقال ویروس تحت تأثیر عوامل متعددی است ، نه فقط وضعیت واکسن و بارهای ویروسی. وی تصریح کرد: این درست نیست که تصور کنیم به دلیل دریافت واکسن شما نمی توانید عفونی شوید و نمی توانید شخص دیگری را گرفتار کنید ، حتی اگر بدون علامت باشد. واکسن های کووید -19 شیوع بیماری را کاهش داده و از شدت بیماری می کاهد. با این حال ، افرادی که علیه کووید -19 واکسینه شده اند باید در مکانهای عمومی از ماسک استفاده کنند ، زیرا اگر خودشان آلوده باشند ، می توانند دیگران را بگیرند.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *