گنجخانلو: اگر فوتبال ما قهرمان جهان شود، سوارکار ما هم در تور دو فرانس شرکت می کند.


محمد گنج خانلو گفتما خواهیم کرد با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس وی درباره شرایط خود گفت: تمریناتم را برای حضور در مرحله دوم لیگ انجام می دهم و پس از آن بازی های کشورهای اسلامی را پیش رو داریم. آمادگی من خوب است اما مسابقاتی که در داخل کشور برگزار می شود به گونه ای است که هرکس آمادگی بیشتری داشته باشد ممکن است قهرمان نشود و شاید هرکس کمی سطح پایین تری داشته باشد بهترین نتیجه را بگیرد.

وی با اشاره به مسابقات داخلی که در کشورهای دیگر برگزار می شود، بیان کرد: به عنوان مثال در ژاپن مسابقاتی برگزار می شود که نفر اول با پول ما ۴۰ میلیارد جایزه می گیرد، بنابراین انگیزه شرکت کنندگان بسیار بالاست. حتی در این مسابقات شرط بندی می شود و به همین دلیل حساسیت مسابقات بالاست. در کشور ما مسابقات باید آنقدر مهم باشد که همه با تمام توان و انگیزه بیایند.

* صرف برگزاری اردو برای کشورهای اسلامی کارساز نیست/ اگر مدال می خواهند باید امکانات بدهند

این ملی پوش دوچرخه سوار درباره حضور در بازی های کشورهای اسلامی گفت: کشورهای خوبی در این مسابقات شرکت می کنند. مثلاً دونده اندونزیایی که من در مسابقات قهرمانی آسیا از آن سبقت گرفتم جام جهانی نایب قهرمان دوم شد و در این مسابقات نیز حضور خواهد داشتبیایید به کشورها برویم قزاقستان، مراکش و ترکیه ورزشکاران خوبی دارند. شرایط مسابقه را تا حدودی می دانم اما… به هر حال روز بازی و نحوه آماده سازی ما نیز مهم است.

گنج خانلو درباره اینکه آیا کمپ خواهید داشت یا خیر، گفت: صرف نگه داشتن کمپ نمی تواند کارساز باشد. الان تجهیزات ما قدیمی است و نمی دانیم برنامه ای برای ارتقای تجهیزات وجود دارد یا خیر. نمی دانیم مدال می خواهند یا مثلاً فقط شرکت مهم است. اگر نتیجه را بخواهند با این امکانات میسر نمی شود. نظر من این است که اردو زدن فایده ای ندارد و فقط باید در بازی های تدارکاتی شرکت کنیم تا تیم بهتر آماده شود.

* هر وقت فوتبال قهرمان جام جهانی شود، یک دوچرخه سوار ایرانی هم به تور دو فرانس می رود!

وی در مورد اینکه آیا این روزها تور دوفرانس را دنبال می کند، گفت: بله مسابقات را تماشا و دنبال می کنم. سطح مسابقه آنقدر خوب است که از تماشای آن لذت می برید چه برسد به رانندگی.

این ملی پوش دوچرخه سوار درباره اینکه چگونه یک دوچرخه سوار می تواند وارد این مسابقات شود، گفت: هر زمان که فوتبال ما قهرمان جام جهانی می شود، دوچرخه سواران ایرانی نیز در تور دو فرانس شرکت می کنند. با این شرایط حضور یک دوچرخه سوار از کشورمان خیلی خیلی سخت است. اگر بخواهیم در تور دوفرانس حضور داشته باشیم باید بودجه دوچرخه سواری ما ۱۰۰ میلیارد باشد و دوچرخه سواران فقط در اروپا حضور داشته باشند. استعدادهای خوبی داریم و فقط کمبود امکانات و رقابت آزارمان می دهد.

* اگر نتیجه می خواهیم باید مثل والیبال کار کنیم

وی ادامه داد: باید مانند والیبال روی استعدادیابی سرمایه گذاری کنیم و بعد از چند سال نتیجه بگیریم. باید آینده نگر باشیم و مدام در مسابقات شرکت کنیم. با اینکه امکانات نداریم اما در مسابقات آسیایی دونده هایی می فرستیم که به اندازه کل بودجه فدراسیون ما در یک سال هزینه دارد. بنابراین ما نشان دادیم که استعداد وجود دارد و فقط باید از آن حمایت کرد.

پایان پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید