kermanyy

Monday, 25 October 2021

یک بازیکن فوتبال دبیرستانی با سکته مغزی مقابله می کند ، یک بیماری قلبی است

یک بازیکن فوتبال دبیرستانی با سکته مغزی مقابله می کند ، یک بیماری قلبی است


پنجشنبه ، 23 سپتامبر 2021 (اخبار انجمن قلب آمریکا)

صبح فوریه گذشته ، کارسون کتی 16 ساله بلند شد ، به طبقه پایین رفت و یک پیراشکی و یک لیوان شیر را تکان داد. پدرش ، پاتریک ، نیز بیدار بود و آنها قبل از اینکه کارسون تصمیم به بازگشت به رختخواب بگیرد ، با هم گفتگو کردند.

حدود دو ساعت بعد ، پیتر صدای شما را شنید. او کارسون را پیدا کرد-یک سرباز دفاعی 6 پا -4 و 282 پوند در دبیرستان اسوهگو در ایلینوی-روی زمین اتاق خواب خود افتاده بود و قادر به حرکت دادن سمت چپ بدنش نبود.

پیتر گفت: “او فقط گفت که در سمت چپ خود چیزی احساس نمی کند ، نمی تواند حرکت کند.” “من نمی دانم چه چیزی باعث شد به سکته مغزی فکر کنم. او بلافاصله با 911 تماس گرفت.

امدادگران کارسون را به بیمارستان حومه منتقل کردند. یک پزشک طب اورژانس علائم سکته مغزی را تشخیص داد ، حتی اگر برای سن “چرا چرا” غیر معمول باشد.

پزشکان از طریق ویدئو با متخصص سکته مغزی در مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو مشورت کردند. آنها به این نتیجه رسیدند که کارسون دچار سکته مغزی ایسکمیک شده است ، زمانی رخ می دهد که لخته خون رگ خونی را در مغز مسدود می کند.

تازه بعد از ظهر بود. این واقعیت که پیتر کارسون صبح زود دیده شد اطلاعات مهمی را در اختیار پزشکان قرار داد: او هنوز در پنجره چهار ساعته بود تا داروی لخته کننده را پیدا کند. آسیب ناشی از سکته مغزی می تواند کاهش یابد.

تیم پزشکی به س questionال بعدی ادامه داد: چرا این اتفاق برای یک نوجوان رخ داد ، به ویژه فردی که به نظر سالم می رسید؟

پزشکان معمولاً هنگامی که علت مشخصی وجود ندارد قلب بیمار را معاینه می کنند. آزمایشات اولیه هیچ چیز غیر عادی پیدا نکرد. متخصص قلب و عروق با دکتر مشورت کرد. جاشوا مورفی ، رئیس نقشه برداری کودکان در مرکز پزشکی دانشگاه راش.

مورفی به کارسون گفته بود که چرا این مشکل مانند یک حفره بین دو حفره فوقانی قلب اوست.

اولین آزمایش بی نتیجه بود. دور دوم نشان داد که مورفی در واقع انتظاراتی داشت ، حفره ای به نام patent foramen ovale یا PFO.

کارسون به خانه رفت و سپس حدود یک ماه بعد به مورفی بازگشت تا سوراخ را ببندد. مورفی به خوبی با این عمل آشنا بود. او همین رویکرد را برای تعطیلی PFO پس از سکته مغزی در 37 سالگی در حالی که در فدراسیون آموزشی ییل در 2007 داشت ، داشت.

حدود دو هفته پس از عمل جراحی ، کارسون دوباره شروع به کار کرد.

به دلیل همه گیری COVID-19 ، تیم فوتبال دبیرستان او پاییز گذشته بازی نکرد. وقتی فصل تاخیری در 19 مارس آغاز شد ، کارسون بازی نکرد. اما او هفته بعد برگشت. او حتی تیم را به میدان برد و پرچم ایالات متحده را در جلوی بسته حمل کرد. در پایان ماه آوریل ، او به اندازه کافی بهبود یافته بود تا دو بازی گذشته را انجام دهد.

مورفی گفت: “همه کسانی که در زمین شناسی کودکان و کودکان کار می کنند و نحوه عقب نشینی آنها شگفت زده خواهند شد.”

در تابستان ، کارسون دوباره به اردوهای فوتبال بازگشت. او که اکنون ارشد است ، امیدوار است که بورسیه ای برای بازی فوتبال کالج کسب کند. او هنوز نقش خط دفاعی را بازی می کند و در جک سمت چپ ، که معمولاً مدافع خطی مورد علاقه تیم است ، عمل می کند.

نه سکته مغزی و نه PFO هیچ مشکلی فیزیکی به جا نگذاشته است. با این حال ، سختی آن را تغییر داد. خانواده او تی شرت هایی با نام کارسون و عبارت “Built Different” روی سینه ایجاد کردند. این عبارت از درمان او الهام گرفته شده است.

کارسون می گوید: “من دوست دارم این داستان را بگویم تا نشان دهم امید وجود دارد ، به همه بگویم که اگر من می توانم این کار را انجام دهم ، شما نیز می توانید این کار را انجام دهید.” فقط تسلیم نشو. “

اخبار انجمن قلب آمریکا سلامت قلب و مغز را پوشش می دهد. همه نظرات بیان شده در این داستان منعکس کننده موقعیت رسمی انجمن قلب آمریکا نیست. حق چاپ متعلق به انجمن قلب آمریکا ، Inc است و کلیه حقوق محفوظ است. اگر در مورد این داستان س questionsال یا نظری دارید ، لطفاً ایمیل کنید [email protected]به

لو جنارو سی آرماس

اخبار انجمن قلب آمریکا

MedicalNews
حق چاپ © 2021 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.پرسش

سکته مغزی چیست؟
پاسخ را ببینید

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *