kermanyy

Monday, 25 October 2021

یک مطالعه نشان می دهد که “خیابان های باز” دی بلاسیو هنوز توسط رانندگان استفاده می شود

یک مطالعه نشان می دهد که “خیابان های باز” دی بلاسیو هنوز توسط رانندگان استفاده می شود


بر اساس یک گزارش جدید ، بیش از نیمی از “خیابانهای باز” بیل دی بلاسیو در سراسر شهر برای رانندگان باز است.

این برنامه – که خیابان ها را برای همه افراد به جز ترافیک محلی و شرایط اضطراری می بندد تا جایی برای دوچرخه سواری ، پیاده روی و بازی داشته باشد – در ماه های اولیه همه گیری COVID -19 آغاز شد و در مه گذشته در شورای نگهبان و شورای شهر دائمی بود. بر اساس مطالعه ای که توسط Transportation Alternatives در روز سه شنبه منتشر شد ، به جز 46 درصد فضاهای باز ثبت شده وزارت حمل و نقل فعال است.

به این معنا که اکثر “خیابانهای باز” دوستدار پیاده (54٪) اجرا نمی شوند.

خیابانهای ثروتمندتر و ثروتمندتر احتمالاً دارای خیابانهای باز “موفق” هستند که اغلب برای حفظ آنها به داوطلبان و بودجه خارجی وابسته است. در برانکس ، مطالعه نشان داد که از هر هشت مکان ذکر شده فقط یک مورد فعال است – در مقایسه با هفت در 10 در منهتن.

در نتیجه ، منهتنیت ها 14 برابر بیشتر از خیابان های باز دارای برونکسیت ها هستند. بروکلین و کوئینز نیز به ترتیب مشابه با 40 درصد و 31 درصد از مکان های فعال رنج می برند.

این داده ها از گزینه های حمل و نقل جمع آوری می شود که 800 گزارش از داوطلبان میدانی در 274 مکان خیابان باز در پنج شهر جمع آوری کرده است.

خیابان های باز De Blasio به عنوان میدان نبرد دوران همه گیری ظاهر شده است ، جنجال هایی که در برخی محله ها به شدت مورد بحث قرار گرفته و در برخی دیگر کاملاً نادیده گرفته شده است. در حالی که شهر تعدادی از خیابانهای باز شکست خورده را پاکسازی کرده است ، بقیه ، بدون توجه به اخطار و هیاهو ، فرار کرده اند.

علامت “خیابان باز” را در نزدیکی میدان هرالد ثبت کنید. این شهر ابتدا با شروع همه گیری کووید -19 ، برخی خیابانها را به روی تردد وسایل نقلیه بست.
عکس توسط الکسی روزنفلد / گتی ایماژ

به گفته این گروه ، داده های شهر “کاهش قابل توجهی” در خسارت های ترافیکی در بلوک های باز خیابان را نشان می دهد. بر اساس این گزارش ، صدمات دوچرخه سواران در مکان های باز خیابان نسبت به 12 ماه قبل از شروع محدودیت های ترافیکی 17 درصد کاهش یافته است – جنبش های مخالف در سراسر کشور ، از سوی دیگر.

اما منهتن و بروکلین دو سوم مکان های ذکر شده در برنامه را تشکیل می دهند. بر اساس یافته های این گروه ، خیابان های باز در محله های عمدتا سفیدپوست به طور مرتب بدون خودرو نگهداری می شوند.

دنی هریس ، مدیر گروه می گوید: “هر جامعه ای مستحق خیابانهای باز و مزایای سلامتی ، آب و هوایی و ایمنی آنها است.” “ما از مقامات منتخب شهر نیویورک می خواهیم که تغییرات فوری انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که برنامه Open Streets از حمایت لازم برای رشد و پیشرفت ، به ویژه در جوامع حاشیه نشین برخوردار است.”

برنامه خیابان باز در فارست پارک ، کوئینز در 17 مه 2020.
برنامه خیابان باز در فارست پارک ، کوئینز در 17 مه 2020.
John Nacion / NurPhoto از طریق ZUMA Press

ست اشتاین ، سخنگوی DOT گفت که خیابان های باز از “واکنش اضطراری به همه گیری” به یک برنامه “دائمی و پایدار” تبدیل می شوند.

استاین می گوید: “همسایگانی که قبلاً برای این برنامه درخواست کرده اند از تأسیسات پشتیبانی می کنند تا خیابان های محبوب خود را دائمی کنند.” “برابری و انصاف از ابتدا در مرکز این برنامه بوده است ، و ما در تلاش هستیم تا با محله هایی که گروه های اجتماعی یا BID ندارند ، تماس بگیریم تا از حمایت مورد نیاز برای شرکت در هر برنامه ای برخوردار شوند.”

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *