۱۰ شب، ۱۰ منبر علوی تهرانی: ۶ ویژگی که اسلام دارد و هیچ دینی ندارد.


به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سید محمدباقر علوی تهرانی، سخنران مذهبی، در چهارمین شب عزاداری دهه اول محرم در مسجد امیر(ع) طی سخنانی با موضوع «عزادار سیدالشهداء» شهیدان (ع) فرمودند: برای رسیدن به کمال دنیا و برای سعادت آیندگان باید از پیامبر پیروی کنیم که جز با ایمان بدست نمی آید. ایمان ۷ قسم دارد، اما فقط ایمان واقعی پذیرفته می شود. ایمان یعنی تسلیم در برابر دین.

رعایت قوانین انسانی انسان را ساکت می کند

وی با اشاره به اینکه امروز دین مبین اسلام در دنیا مطرح است، تصریح کرد: یک جزء دین الله است و بعد از آن ملائکه هستند که عالم غیب هستند. اگر کسی از شریعت خدا پیروی کند در آرامش است، اما اطاعت از قوانین انسان باعث سکوت می شود. یعنی دل سیر نمی شود، بلکه مجبور است. مادری که پسرش را که در کنکور مردود شده می فرستد و او را به سربازی می فرستد، خوشحال نمی شود، اما مادری که پسرش را برای شهادت می فرستد، راضی می شود و می گوید اگر من هر چهار نفر را داشتم، می فرستادم.

۶ ویژگی اسلام

علوی تهرانی با اشاره به اینکه دین مبین اسلام ۶ ویژگی دارد گفت: اولین ویژگی این است که برای همه بشریت است. ما در قرآن داریم که قرآن هشداری است به همه عوالم موجود. در تمام دنیاهایی که موجود زنده هست، دین اسلام فراگیر است. زمانی که موسی (ع) و عیسی (علیه السلام) نازل شدند، بر قوم خود یا بخشی از بنی اسرائیل نازل شدند.

این استاد اخلاق با بیان اینکه دومین ویژگی این دین اعتبار این دین است، افزود: هر دینی تا نزول پیامبر بعدی معتبر است اما بعد از پیامبر اسلام هیچ پیامبری نخواهد آمد. حتی اگر توراتی وجود داشته باشد که تحریف نشده باشد، باز هم نمی توان آن را عملی کرد. زیرا تورات موجود اولاً تحریف شده و ثانیاً تاریخ آن از بین رفته است.

پیامبر پدر جسمانی هیچ یک از ما نیست

وی افزود: ویژگی سوم این است که از نظر قرآن کریم، اسلام کامل ترین دین است. خداوند در هر زمانی بخشی از دین را بر اساس درک بشر نازل کرده است، اما در آیه ۳ سوره مائده ایلایم اکمالت لکم دینکم داریم. ویژگی چهارم این است که بعد از اسلام دین دیگری نیامده است. ما در قرآن داریم که پیامبر پدر جسمانی هیچ یک از ما نیست. این بیانیه می گوید که او تنها یک پسر دارد و فرزندانش از او ادامه خواهند داشت.

علوی تهرانی گفت: ویژگی پنجم این است که اسلام دین معتبر نزد خداوند است. در آیه ۱۹ آل عمران داریم که اسلام واقعاً دینی معتبر نزد خداوند است. ویژگی ششم این است که خدا به تنهایی تعیین کننده دین است. در آیه سوم سوره مائده می فرماید: «فَأَمْتُوا الْنَعْمَهِ وَ أَسْنَا الْمُسْلِمَ» . دین انتخاباتی نیست که بگوییم ما ایرانی هستیم و دین خود را انتخاب می کنیم. این منابع برای هیچ دین دیگری وجود ندارد.

صوت کامل این سخنرانی را اینجا بشنوید:

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید