kermanyy

Monday, 25 October 2021

12 عادت میکرو تقویت کننده سیستم ایمنی که اکنون می توانید انجام دهید

12 عادت میکرو تقویت کننده سیستم ایمنی که اکنون می توانید انجام دهید


در مورد موضوع مدرسه ایمنی HUM در آگوست 2021 ، ما چهار ستون ایمنی را با عادات کوچک سالم برای همه مورد بحث قرار می دهیم.

آیا می خواهید از بازگشت به مدرسه ، بازگشت به دفتر یا ایجاد تغییرات فصلی محافظت کنید؟ اکنون زمان مناسبی برای ارزیابی عادات روزانه و ایجاد تغییرات کوچک است که تا حد زیادی رفاه شما را بهبود می بخشد.

در اینجا ، ما چهار ستون اصلی سلامت سیستم ایمنی را بررسی می کنیم و عادت های خرد توصیه شده توسط متخصصان را به اشتراک می گذاریم که می توانید به راحتی آنها را اتخاذ کنید. آنها را به عنوان اشکال اضافی اعتباری در نظر بگیرید که سیستم ایمنی بدن شما از آن قدردانی می کند!

عادات خرد برای مصونیت

سیستم ایمنی بدن شما پیچیده است و با سایر سیستم های بدن مانند سیستم عصبی و دستگاه گوارش تعامل دارد. بنابراین اگر می خواهید سلامت سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید ، رویکرد شما نیز باید جامع باشد. برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود به ستون های زیر توجه کنید.

حتی بهتر ، عادت های ظریف برای هر ستون را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا بهترین نتایج را به صورت روزانه و در طول زمان بدست آورید.

1. تغذیه

رعایت رژیم غذایی سالم یکی از ساده ترین و در عین حال م waysثرترین روش ها برای حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن است.

یک برنامه غذایی خوب کامل با درشت مغذی ها (کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها) و ریز مغذی ها (مانند ویتامین ها و مواد معدنی) می تواند بر عملکرد سلول های ایمنی تأثیر مثبت بگذارد. برعکس ، کمبود مواد مغذی متعادل می تواند دفاع شما را تضعیف کند ، بنابراین انرژی مصرفی را دست کم نگیرید.

عادات خرد برای غذا و تغذیه:

  • با خوردن حداقل یک وعده غذایی رنگی در روز ، خوردن رنگین کمان را هدف قرار دهید. انواع ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کنند.
  • به فکر تغییر قهوه صبحگاهی خود برای اسموتی غنی از ویتامین C باشید.
  • برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی ، آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی خود مانند ویتامین C و گل سنبل الویت قرار دهید.

2. سلامت باشید

حدود 70 درصد از سلولهای ایمنی در روده زندگی می کنند و این امر سلامت روده را رکن واضح ایمنی می سازد.

یک مانع روده سالم نه تنها بدن شما را در برابر عوامل بیماری زا محافظت می کند ، بلکه آنتی بادی ها را تولید می کند و به کاهش التهاب کمک می کند.

به طور کلی ، یک روده سالم با عملکرد ایمنی بالاتر برابر است.

عادات خرد برای بهبود سلامت روده:

  • اطمینان حاصل کنید که مقدار کافی آب برای عملکرد صحیح دستگاه گوارش خود بنوشید. اگر برای هیدراتاسیون به یادآوری داخلی نیاز دارید ، یک هشدار برای نوشیدن یک لیوان H2O در بالای هر ساعت تنظیم کنید.
  • میان وعده های غنی از فیبر مانند انواع توت ها ، ذرت بوداده و هوموس را راحت نگه دارید. فیبر از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می کند و همچنین در سرکوب هوس ها کمک می کند.
  • از مکمل پروبیوتیک برای تقویت روده با باکتری های مفید و حمایت از میکروبیوم روده خود استفاده کنید.

3. استرس

استرس می تواند به طرق بیشماری بر سلامتی تأثیر بگذارد ، چه در حال حاضر و چه در دراز مدت.

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) به تحقیقات پیشرو اشاره می کند که نشان می دهد شرکت کنندگان در تست استرس سلول های کشنده طبیعی کمتری برای مبارزه با عوامل بیماری زا در یک دوره سه روزه دارند. شروع استرس تولید گاما اینترفرون را که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند ، به طور کامل متوقف می کند.

با گذشت زمان ، APA همچنین نسبت به استرس هشدار می دهد “می توان سیستم ایمنی بدن را از بین می برد با فرسودگی بیش از حد. استرس پاسخ سلول T را که جزء ضروری سیستم ایمنی مثبت است ، تضعیف می کند.

گفتن ساده تر از کاهش استرس ، شما گزینه های زیادی برای حفظ آرامش ، خونسردی و محافظت از خود دارید.

عادات خرد برای مدیریت استرس:

4. بخوابید

کیفیت خواب خوب یکی دیگر از ارکان اصلی ایمنی است.

خواب به طرق مختلف سلامت سیستم ایمنی را بهبود می بخشد ، از جمله کاهش اثر استرس ، حمایت از تولید و عملکرد سلول های T و کمک به کنترل التهاب. خواب منظم و کافی به طور منظم می تواند احتمال ابتلا به سرماخوردگی را کاهش دهد.

خواص میکروبی برای خواب خوب:

  • تلفن خود را از اتاق خواب دور نگه دارید و زمان استفاده از صفحه قبل از خواب را محدود کنید. نور آبی که از دستگاه های شما می آید ترشح ملاتونین را سرکوب می کند و کیفیت کلی خواب را کاهش می دهد.
  • در طول روز برای افزایش کیفیت خواب ورزش کنید. به همین ترتیب ، هر زمان که می توانید فرصت های جدیدی برای حرکت پیدا کنید و از پله ها به جای آسانسور بالا بروید.
  • اگر استراحت کافی ندارید ، سعی کنید 30 دقیقه زودتر از حد معمول بخوابید تا با عوارض کم خوابی مبارزه کنید. در صورت امکان ، یک چرخه کامل خواب را هدف بگیرید که حدود 90 دقیقه طول می کشد.

خط پایین

سلامت سیستم بدن مستلزم تلاش گروهی در چندین ستون برای افزایش قدرت دفاعی است. به جای اقدام فقط پس از شروع احساس محیط ، با پیروی از این عادات ظریف ، رویکردی فعال داشته باشید تا مزایای آنها در طول زمان ترکیب شود.

با اتخاذ رویکردی جامع برای بهبود سلامت کلی خود ، می دانید که به آزمون مدرسه ایمنی خود دست یافته اید.

اگر برای حفظ عادات کوچک خود به یادآوری سریع نیاز دارید ، این اینفوگرافیک را برای مرجع بعدی ذخیره کنید.

اینفوگرافیک Microhabit برای حمایت از ایمنی و سلامت بهتر

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *