۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار گیاهان دارویی در خراسان جنوبی توسعه یافت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانعلیرضا نصرآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: گیاهان دارویی یکی از قابلیت های ب است. جایگزین خراسان جنوبی برای منطقه ما ثروتی پنهان محسوب می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی تصریح کرد: یکی از نکات قابل توجه این است که استان ما با ۱۱۶ هزار و ۷۰۰ هکتار بالاترین سطح توسعه گیاهان دارویی را دارد.

نصرآبادی با بیان اینکه در سال زراعی ۹۹-۱۴۰۰، ۲۶ هزار و ۵۰۰ هکتار گیاهان دارویی در خراسان جنوبی توسعه یافت، گفت: آنغوزه و آویشن بیشترین کشت گیاهان دارویی در خراسان جنوبی است.

وی ادامه داد: با توجه به خشکسالی در خراسان جنوبی به دلیل کم آبی بودن گیاهان دارویی، کشت آنها از نظر حفاظت و حفظ منابع آبی مقرون به صرفه است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: ۱۸ پروژه در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری در هفته دولت امسال افتتاح می شود.

نصرآبادی با اشاره به اینکه این پروژه ها در ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی انجام می شود، گفت: نهبندان با ۶ پروژه، بشرویه با سه پروژه و فردوس با دو پروژه بیشترین حجم پروژه های منابع طبیعی را به خود اختصاص دادند.

وی یادآور شد: مجموع اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها ۲۲ میلیارد تومان است که در فاصله شهریور ماه سال گذشته تا شهریور ماه سال جاری بوده است.