۲۱۷ مصوبه حاصل بیست و پنجمین سفر هیئت دولت به استان اصفهان


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور صبح پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان اصفهان با بیان اینکه در این سفر با ۳۰ واحد مصوباتی داشتیم، اظهار داشت: درباره بنگاه اقتصادی مصوب شد که تسهیلات حدود ۳۰ میلیارد تومان برای رفع مشکلات آب است.

وی گفت: ۴۵ مصوبه در حوزه زیرساخت، ۳۳ مصوبه در حوزه سلامت، ۴۲ مصوبه در حوزه آب و خاک و یک سوم اعتبارات برای حل آب به این بخش اختصاص یافت. مشکل در استان بهزیستی و اجتماعی، ۲۶ مصوبه، استخدام ۸ مصوبه، فرهنگی، آموزشی و ورزشی، ۵۳ مصوبه و سایر حوزه ها، ۹ مصوبه داشتیم.

در این سفر ۵۰۰ میلیارد تومان به برنامه های استان اختصاص دهید

من خیلی متاسفم ضغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این نشست اظهار داشت: در این سفر استانی ۵۰۰ میلیارد تومان به برنامه های استانی اختصاص یافت که بالاترین رقمی است که سابقه در نظر گرفتن برای استان ها داریم.

وی ادامه داد: بازدید از محله فقیرنشین حصه، مجتمع گردشگری سلامت، شهرستان بهارستان، مجتمع ترک اعتیاد بند ۱۶، بازدید از پله های زاینده رود، منار جنبان، دیدار با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، دیدار با روحانیون استان و… اقداماتی بود که در این سفر انجام دادیم.

ظرفیت خوب اصفهان برای گردشگری سلامت

ضرغامی با اشاره به ظرفیت های درمانی استان اصفهان گفت: بیمارستان فرصتی برای گردشگری سلامت است که اصفهان می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد. خیلی خوبه و جای پیشرفت داره.” .

در ادامه این جلسه سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: مصوبات بخش کشاورزی سفر استانی در دو بخش ارائه می شود که به شرح زیر است:

بخش اول ۳.۰۲۵ میلیارد تومان برای بخش کشاورزی است

۳۰ میلیارد تومان برای ترمیم کانال

هزار و ۴۰ میلیارد تومان برای آبیاری نوین، انتقال آب از طریق خطوط لوله، ایجاد مخازن ذخیره آب شبکه آبیاری

۳۰ میلیارد تومان برای بهسازی باغات

۱۸ میلیارد تومان برای صدور سند و رفع تداخل کشاورزی

۳۰ میلیارد تومان برای حفاظت از برداشت آب، سفره های زیرزمینی، مدیریت، بیابان زدایی، حفاظت از جنگل های زاگرس، یگان حفاظت منابع طبیعی و امور اراضی

۱۸ میلیارد تومان کمک به عشایر در تامین آب

۵۷۷ میلیارد تومان برای کمک به زیرساخت های شهر کشاورزی

۳۰ میلیارد تومان حمایت از شترداری در بخش بیابان

۶۰ میلیارد تومان برای ایجاد صندوق گیاهان دارویی و رزماری

۶۰ میلیارد تومان برای کمک به آزمایش دامپزشکی

۱۸ میلیارد تومان برای احداث جاده بین مزارع

بخش دوم یارانه ۲ میلیارد تومانی تسهیلات از محل تبصره ۱۸ توسعه گلخانه‌ها و اشتغال جایگزین در بخش کشاورزی با اولویت غرب و شرق اصفهان برخوردار است.

در این سفر ۳ هزار میلیارد منابع برای راه های استان دیده شد

رستم قاسمیوزیر راه و شهرسازی نیز در این نشست اظهار داشت: در این سفر ۳ هزار میلیارد تومان منابع برای راه های استان دیده شد و امیدواریم با این تعداد، بخش قابل توجهی به جز بزرگراه هایی که در حال تردد هستند. منابع ملی و مشارکتی از جمله کمربند شرق که در حال رخ دادن است، حل می شود.

وی با بیان اینکه استان اصفهان حدود ۱۵ درصد بزرگراه دارد، گفت: از نظر تردد بار و مسافر این قسمت از بزرگراه وجود دارد و همچنین بسیاری از راه ها فرسوده و نیازمند بازسازی هستند.

قاسمی در خصوص طرح ملی مسکن توضیح داد: حدود ۴۰ هزار نفر در نهضت ملی مسکن در استان ثبت نام کرده اند و حدود ۸۰ درصد در پالایشگاه باقی می مانند و در این زمینه نیازمند اقدام جدی و اساسی هستیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر اساس گزارش ها و بازدیدهای صورت گرفته برای ۲ سال آینده زمین بالغ بر ۱۵ هزار نفر پیش بینی شده و زمین های دیگر در حال مطالعه است و امروز ۲۸ هزار واحد در دست ساخت داریم اما کافی نیست و نیازها ما اقدامات اساسی هستیم.

وی یادآور شد: از رئیس جمهور می خواهم برای جبران عقب ماندگی ما در بحث ساخت و ساز، یک لحظه خاص را برای جهش تولید نهضت مسکن در نظر بگیرد، همچنین باید مقداری زمین به راه و شهرسازی واگذار شود.

پروژه قطار سریع السیر اصفهان-تهران نیازمند تصمیم جدی است

قاسمی با بیان اینکه امروز از قطار سریع السیر بازدید کردیم، گفت: کل مسیر ۲۵۱ کیلومتر است و ۱۴۱ کیلومتر روسازی انجام شده و حدود ۲۰۰۰ نفر مشغول به کار هستند که باید در مورد این پروژه تصمیم جدی گرفته شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مشکل این است که طرف چینی منتظر بازگشایی قطعه بعدی است و اگر این کار انجام نشود قطعه تکمیل شده خراب نمی شود و از طرف مقابل جریمه می شویم. ”

همچنین مریخ عین اللهیوزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با ۱۸ دانشکده یکی از بهترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور با هزار و ۲۴ هیئت علمی و ۱۵ هزار دانشجو است، گفت: این دانشگاه همچنین به استان‌های همجوار، ۱۰۰۰ خانه و مرکز جامع سلامت خدمات رسانی می‌کند. خدمات ارائه می کند و با توجه به جمعیت، کمک های لازم برای بحث بهداشت و درمان لازم است.

وی مصوبات زیر را در حوزه بهداشت و درمان اعلام کرد:

۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان کودکان امام حسین (ع).

۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان فیض

۸۰ میلیارد تومان برای بیمارستان افضلیان نایین

۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان ساعی خمینی شهر

۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل خوابگاه دانشجویی

یک میلیارد تومان برای تکمیل پایگاه امداد جاده آران و بیدگل

۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل دانشکده دندانپزشکی

۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح های بهداشتی

۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل کلینیک تخصصی شهید بهشتی اصفهان

۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان ورزنه

۱۰ میلیارد تومان برای بیمارستان شیخوبهای

۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل اتاق های عمل و آی سی یو بیمارستان امین

۳۵ میلیارد تومان برای تهیه ۵ سی تی اسکن

۵ میلیارد تومان برای توسعه بیمارستان بادرود

۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل کلینیک تخصصی بیمارستان سمیرم

۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز اورژانس بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم (ع)

۵ میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز پایگاه انتقال خون شهرضا

۴ میلیارد تومان برای تکمیل پایگاه انتقال خون استان

۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل غرفه پزشکان بیمارستان الزهرا(س).

۱۲ میلیارد تومان برای تکمیل کلینیک تخصصی بیمارستان چادگان

۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان امام حسن آران و بیدگل

۱۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان قلب شهید چمران

انتهای پیام/۶۳۱۱۹/الف/