۲۸۹ زوج بوشهری با مشاوره از طلاق منصرف شدند


حسین اسدی راد مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در گفت وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: بهزیستی یکی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی است و هیچ جایی در دنیا به وسعت یک سلامتی وجود ندارد. سازمانی که در چندین زمینه خدمات ارائه می دهد. و یکی از مولفه های مهم در انقلاب کرامت افراد جامعه بود که برای رفاه تعریف شده بود و تاکنون این نهاد خدمات ارزنده ای به جامعه هدف ارائه کرده است.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر ادامه داد: توانمندسازی معلولان از دیگر وظایف محوله به این نهاد است که با توانمندسازی این افراد شاهد خیر و برکت جامعه خواهیم بود.

وی تصریح کرد: اورژانس اجتماعی خط کمکی است و در آسیب های اجتماعی مانند کودک آزاری، همسر آزاری، سالمند آزاری، معلولیت آزاری و پیشگیری از خودکشی در کمترین زمان مداخله می کند. خوشبختانه در تمامی شهرستان های استان بوشهر تیم های تخصصی اورژانس اجتماعی مستقر شده اند. .

اسدی راد گفت: امسال ۳۴ هزار کودک در حوزه بینایی غربالگری شدند که از این تعداد ۱۵۰۰ مورد مشکوک به تنبلی چشم بودند و اقدامات لازم برای پیشگیری از معلولیت به طور جدی در دستور کار بهزیستی قرار گرفته است.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر بیان کرد: ۱۶ مرکز اقامتی و ۷ مرکز ترک اعتیاد سرپایی در استان بوشهر وجود دارد که در سال گذشته به ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از مراکز ترک اعتیاد خدمات رسانی کردند.

وی با اشاره به فعالیت ۳۵ مرکز مشاوره سلامت روان در استان بوشهر گفت: ۱۳ هزار نفر در سال گذشته از این مراکز خدمات مشاوره ای دریافت کردند و مشاوره در استان بوشهر به خوبی جا افتاده و مردم از آن استفاده می کنند.

دکتر. سعدی راد ادامه داد: ممکن است برخی به دلیل محدودیت ها و مشکلاتی از مشاوره حضوری خودداری کنند که در این راستا خط تلفن مشاوره ۱۴۸۰ فعال است که کاملا رایگان بوده و محرمانه بودن موضوع حفظ می شود.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر بیان کرد: ۷۵۰ نفر به عنوان گروه هدف بهزیستی استان بوشهر امسال از طرح نهضت ملی مسکن بهره مند و وام دریافت می کنند.

دکتر. سعدی راد گفت: ۱۰۰ درصد نقاط توزیع آب، گاز و برق رایگان است و همچنین هزینه های مصرفی مردم در صورت استاندارد بودن رایگان خواهد بود.

وی تصریح کرد: بهزیستی از کارفرمایانی که گروه های هدف این سازمان را به کار می گیرند حمایت می کند و این نهاد تا هفت سال بیمه رایگان و برای هر نفر تسهیلات کارفرمایی ارائه می کند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر ادامه داد: ۱.۱۸۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در سال جاری باید ۱۳۰۰ فرصت شغلی ایجاد کند.

اسدی راد گفت: در استان بوشهر ۴۶ هزار و ۴۶۶ نفر از خدمات سلامت بهره مند هستند و در طرح مددکار به دنبال این هستیم که هر فرد بر اساس توانایی و تجربه خود به گروه های هدف سلامت کمک کند و مشارکت تخصصی داشته باشد.

وی بیان کرد: در سه ماه گذشته مشارکت های مردمی سه میلیارد و هشتصد میلیون تومان بوده است و مردم استان بوشهر می توانند کمک های نقدی خود را به شماره ۴۱۷۳۰۳۴۵۴۱۸۴۰۳۴۶ بهزیستی استان بوشهر واریز کنند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر ادامه داد: این سازمان با آزمایشگاه مهر بوشهر قرارداد بسته است که تمام آزمایشات تخصصی را انجام می دهد و در سال گذشته ۳۰۴ مورد مشاوره ژنتیک داشتیم که هزینه آزمایش این افراد با یارانه تامین اجتماعی بود.

وی گفت: در سال گذشته ۳ هزار تماس با اورژانس اجتماعی صورت گرفت که از این تعداد ۸۴۲ مورد اختلاف خانوادگی بوده است.

اسعدی راد گفت: ۲۳ هزار و ۷۰۰ مورد معلولیت در استان شناسایی شد که بیشتر آنها در حوزه حرکت بدنی بوده و ۳۰ معلول در سال گذشته مشغول به کار شدند که بیشتر مربوط به آموزش و پرورش بوده است.

وی گفت: در استان بوشهر ۷۳۰ مورد پشت نوبت ویلچر وجود دارد که در صدد رفع آن نیازها هستیم.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر بیان کرد: در استان بوشهر ۳۷ مرکز توانبخشی وجود دارد که یک هزار و ۵۴۵ نفر در این مراکز یارانه دریافت می کنند و باید ماهانه یک میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون تومان به افراد تحت پوشش این مراکز تحویل شود.

اسدی راد در خصوص پرونده های طلاق گفت: ۲ هزار و ۵۲۶ مورد مراجعه طلاق به مراکز مشاوره داشتیم که از این تعداد ۲۸۹ مورد منجر به سازش شد.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر خاطرنشان کرد: ۲۵ تا ۳۱ تیرماه با شعار شروعی نو به عنوان هفته سلامت نامگذاری شد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید