kermanyy

Sunday, 24 October 2021

5 نکته از سناتور جاسوس فیس بوک ، فرانسیس هاوگن

5 نکته از سناتور جاسوس فیس بوک ، فرانسیس هاوگن


فرانسیس هاوگن ، جاسوس فیس بوک روز سه شنبه در برابر کمیته فرعی اصلی سنا شهادت داد و هشدار درباره همه چیز از تأثیر اینستاگرام بر دختران نوجوان گرفته تا تهدیدهای امنیت ملی ناشی از فیس بوک را داد.

او گفت که شرکت باید “نقض اخلاقی” اعلام کند.

قبل از اثبات مدت زمان سه ساعته ، هاوگن هزاران سند فیس بوک را به وکلای خود ارائه داد ، که تعدادی از لوایح را برای حکمرانی در غول فناوری مطرح می کنند و از مارک زاکربرگ می خواهند این کار را انجام دهد تا خود را در قسم یاد کند.

در اینجا پنج نکته کلیدی از شهادت وی آورده شده است:

اینستاگرام و دختران نوجوان

دختران نوجوان در اینستاگرام با ممنوعیت محتوای مضر ، از جمله تصاویر ترویج بی اشتهایی و سایر اختلالات تصویر بدن مخالف هستند. به گفته هاوگن ، با توجه به اینکه الگوریتم های اینستاگرام آسیب پذیری ها و نوجوانان تحت کنترل ضربه را طعمه می کنند ، آنها همچنان به این برنامه می آیند حتی اگر باعث شود آنها احساس بدتری نسبت به خود داشته باشند.

این اسناد در اختیار وال استریت ژورنال قرار دارد که شامل ارائه داخلی فیس بوک از مارس 2020 است و می گوید: “32 درصد از دختران نوجوان گفتند وقتی از بدن خود احساس بدی می کنند ، اینستاگرام آنها را بدتر می کند.”

هاوگن می گوید: “اینستاگرام همه درباره بدن و مقایسه شیوه های زندگی است.”

فیس بوک گفته است که بررسی اینستاگرام خارج از زمینه است و این برنامه با اتصال آنها به دوستان بیشتر از دختران نوجوان و سایر کاربران مفید است. این شرکت همچنین اعتبار هاوگن را زیر سوال برده است و گفته است که وی در فیس بوک در تیم های اینستاگرام یا ایمنی کودکان کار نمی کرده است.

هاوگن پیش از شهادت هزاران سند فیس بوک را به وکلا تحویل داد.
درو آنگرر / استخر از طریق EPA

فیس بوک و امنیت ملی

در حالی که از ژوئن 2019 تا مه 2021 در فیس بوک کار می کرد ، هاوگن مدتی را در تیم اطلاعاتی شرکت کار کرد. او گفت که از طریق این کار چین را می بیند که از فیس بوک استفاده می کند تا با اویلغور همگام باشد و ایران از این پلت فرم برای جاسوسی استفاده می کند.

هاوگن فیس بوک را متهم کرد که تهدیدهایی مانند این را به اندازه کافی جدی نمی گیرد.

وی گفت: “من معتقدم که زیرمجموعه ثابت فیس بوک در عملیات های ضد اطلاعات و تیم های ضد تروریسم یک موضوع امنیت ملی است و در این باره با سایر بخش های کنگره صحبت می کنم.” وی گفت: “من معتقدم دریافت گزارشی از تعداد افرادی که روی این موارد در داخل کار می کنند غیرممکن است زیرا شما حق دارید مردم آمریکا را ایمن نگه دارید. ”

او می گوید: “من نگرانی های شدید امنیتی ملی در مورد نحوه عملکرد فیس بوک امروز دارم.”

سناتور ریچارد بلومنتال (D-Conn) گفت که یک کمیته فرعی سنا که هاوگن در آن روز سه شنبه شهادت داد ممکن است از جاسوس بخواهد که مجدداً برای جلسه دیگری به خصوص در مورد مسائل امنیت ملی برگردد.

تمرکز بر الگوریتم ها

هاوگن گفت ، فیس بوک و اینستاگرام به طور برجسته پست هایی را نمایش می دهند که حاوی محتوای کلیکی و محتوای واقعی هستند و کاربران را به تعامل و پاسخ تشویق می کند. این جاسوس گفت که این سیستم ، که به عنوان “رتبه بندی مبتنی بر پیوند” شناخته می شود ، کاربران را در دام می اندازد اما انتشار اطلاعات غلط و سخنان نفرت انگیز را تشویق می کند.

هاوگن گفت از قوانینی حمایت می کند که شرکت های رسانه های اجتماعی را ملزم به ارائه محتوا به ترتیب ارسال شده می کند ، که به گفته وی این مسائل را برطرف می کند.

این جاسوس همچنین گفت که ادامه تلاش برای شکستن فیس بوک با مجبور کردن شرکت فروش اینستاگرام یا واتس اپ مشکلات آن را با این شرکت حل نمی کند زیرا منجر به تغییر الگوریتم نمی شود.

فیس بوک اعلام کرده است که الگوریتم های آنها را برای کاهش انتشار سخنان نفرت انگیز و اطلاعات غلط تغییر داده است.

سناتور ریچارد بلومنتال
سناتور ریچارد بلومنتال (D-Conn) گفت زیرمجموعه سناتور هاوگن ممکن است روز سه شنبه از او بخواهد که برای جلسه دیگری که به طور خاص بر موضوعات امنیت ملی تمرکز دارد ، برگردد.
درو آنگرر / Pool tro AP

زوک کجاست؟

مارک زاکربرگ ، بنیانگذار و مدیرعامل فیس بوک ، در ماه گذشته هنگامی که افشاگری هاوگن در رسانه ها گزارش شد ، به طور قابل ملاحظه ای غایب بوده است.

همانطور که وال استریت ژورنال مجموعه ای از مقاله های مضر را در مورد تأثیر اینستاگرام بر دختران نوجوان و عدم موفقیت فیس بوک در یافتن فروشندگان مواد مخدر و قاچاقچیان جنسی منتشر کرد ، از جمله موارد دیگر ، زاکربرگ از ورزش های آبی استقبال کرد.

تنها پاسخ او به مقالات Iris خبر بد در مورد تخته موج سواری بود. روز یکشنبه – همان روزی که هوگن هویت خود را در یک مصاحبه 60 دقیقه ای فاش کرد – زاکربرگ در مورد قایقرانی در فیس بوک پست گذاشت.

بلومنتال در جریان جلسه استماع گفت: “آقای زاکربرگ به جای مسئولیت پذیری و نشان دادن رهبری ، قایقرانی می کند.”

نیویورک تایمز در ماه سپتامبر گزارش داد که زاکربرگ تصمیم گرفته است با رساندن عذرخواهی کمتر و اجازه دادن به جانشینان برای دریافت تقلب از رسوایی ها فاصله بگیرد. به نظر می رسد این طرح هفته گذشته ، هنگامی که فیس بوک کوچکترین رئیس امنیت جهانی خود ، آنتیگونه دیویس ، را به مدارک پیش از همان کمیته فرعی سنا که میزبان هاوگن بود ، ارسال کرد.

سن مارشا بلکبرن از تنسی
سناتور مارشا بلکبرن (R-Tenn) در جریان جلسه استماع گفت: “آقای زاکربرگ به جای مسئولیت پذیری و نشان دادن رهبری ، قایقرانی می کند.”
درو آنگرر / استخر از طریق EPA

فیس بوک دموکرات ها و جمهوری خواهان را گرد هم می آورد

در حالی که دموکرات ها و جمهوری خواهان بر سر هزینه صورتحساب و اوج بدهی ها دست و پنجه نرم می کنند ، نفرت از فیس بوک موضوعی نادر است که همه احزاب می توانند بر سر آن توافق کنند. سیاستمداران هر دو حزب هیچ مشکلی برای وارد شدن به شرکت ندارند ، مخصوصاً وقتی که به تاثیر اینستاگرام در دختران نوجوان می آید.

اما علیرغم ترکیبی از قوانین دو حزبی که در کنگره در جریان بود و از همه چیز می خواست از اصلاح الگوریتم گرفته تا سرکوب کامل فیس بوک ، به نظر نمی رسد اجماع روشنی در مورد لوایح قابل تصویب وجود داشته باشد.

هاوگن پیشنهاد کرد که کنگره می تواند گام های متعددی بردارد ، از جمله درخواست از فیس بوک برای انتشار تحقیقات داخلی خود و ایجاد یک نهاد بازبینی مستقل دولتی که توسط کارکنان فنی سابق اداره می شود و مسائل فنی را درک می کنند.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *