۷۴ درصد وحشی ها تحت پوشش تامین اجتماعی هستند


آوانلو در گفت وگو با خبرنگار فارس در ساوه اظهار کرد: بیمارستان و درمانگاهی در این شهرستان به مشمولان تامین اجتماعی خدمات درمانی ارائه می کند.

وی با اشاره به “تامین اجتماعی من” به عنوان تنها اپلیکیشن رسمی و مورد تایید سازمان تامین اجتماعی، افزود: افزایش تعداد ارائه دهندگان خدمات آفلاین به منظور تسهیل در ارائه خدمات و افزایش دسترسی مخاطبان تامین اجتماعی است. یکی از مهمترین اهداف سازمان است.

رئیس تامین اجتماعی ساوه گفت: در این زمینه برنامه های متعددی در حوزه فناوری اطلاعات این سازمان در حال انجام است که اپلیکیشن «تامین اجتماعی من» در قالب این برنامه ها طراحی و اجرا شده است و تمامی بیمه شدگان. ، مستمری بگیران و کارفرمایان می توانند برای دریافت و دانلود نسخه اندروید به آدرس hamrah.tamin.ir مراجعه کنند.

آوانلو تصریح کرد: مشاهده و اعتراض سوابق پرداخت بیمه، مشاهده سوابق تلفیقی، درخواست انواع کمک های مالی کوتاه مدت و هدایای عروسی، عقد قرارداد بیمه دانشجویان، مشاهده نسخه های پزشکی از مهمترین خدمات قابل ارائه در این سامانه است. خدمات، مشاهده قضاوت و فیش حقوق بازنشستگان و انواع خدمات مربوط به کارفرمایان.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر اپلیکیشن هایی وجود دارند که با سوء استفاده از نام نهاد و ارائه برخی خدمات غیرمعتبر به صورت غیرمجاز و بعضاً هزینه ای از مردم دریافت می کنند، گفت: بنابراین با توجه به اینکه تمامی خدمات سازمان تامین اجتماعی به صورت رایگان ارائه می شود، در به منظور جلوگیری از تضییع حقوق عمومی، با ارائه این اپلیکیشن ضمن ایجاد امنیت برای ذی نفعان، اقدامات لازم برای جلوگیری از فعالیت سایر اپلیکیشن های غیرمجاز انجام خواهد شد.

مسئول تامین اجتماعی ساوه افزود: ۷۰ درصد جمعیت کشور تحت پوشش انواع بیمه هستند که ۵۳ درصد آن تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی و مابقی تحت پوشش صندوق های بیمه ای هستند.

اعوانلو تصریح کرد: در سال جدید سیاست های بازنشستگی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری را داریم که یکی از اصلی ترین راهکارها برای رفع مشکلات منابع بازنشستگی و رفع تهدیدات صندوق ها است.

وی خاطرنشان کرد: سیاست های ابلاغی با در نظر گرفتن ریشه ها، دلایل و همچنین مبانی اصلی مهم ترین چالش های عصر حاضر در حوزه تامین اجتماعی و تامین اجتماعی کشور به قدری دقیق و عمیق طراحی شده است که در واقع چالش های تامین اجتماعی در سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری برجسته شده است.

رئیس تامین اجتماعی ساوه ادامه داد: برنامه ریزی موضوعاتی مانند بیمه مازاد و تکمیلی، تسطیح خدمات و لزوم تهیه پیوست های تامین اجتماعی که در این سیاست ها مورد تاکید قرار گرفته است، فرصت ارزشمندی را برای رفع چالش های صندوق های بیمه ای فراهم کرده است.

ایوانلو گفت: در یک سال گذشته در زمینه گسترش پوشش های بیمه ای از جمله بیمه دانشجویی و بیمه زنان خانه دار (طرح بیمه خانواده و موضوع اصل ۲۹ قانون اساسی) پیشرفت خوبی داشته ایم.

وی افزود: گسترش پوشش بیمه ای، توسعه کمی و کیفی خدمات، هوشمندسازی و کنترل منابع و مصارف از مهمترین محورهای برنامه های تحول بخش بیمه سازمان تامین اجتماعی است که با جدیت در حال پیگیری است و انتظار می رود. که این اقدامات منجر به ارتقای کمی و کیفی خدمات و افزایش سطح رضایت مردم از سازمان تامین اجتماعی خواهد شد.

رئیس تامین اجتماعی ساوه موفقیت ساماندهی تامین اجتماعی را در گرو مشارکت و تعامل با مردم و شرکای اجتماعی (بیمه شدگان، کارفرمایان، بازنشستگان و مستمری بگیران) دانست.

ایوانلو با توجه به اینکه ساوه یک شهر صنعتی با ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ و ۶۸ هزار و ۷۳۷ بیمه گذار است، گفت: به لطف خداوند و با تلاش و همدلی همکاران سازمان تامین اجتماعی این شهرستان تعامل و همکاری صورت گرفت. با مردم و شرکای اجتماعی بسیار مطلوب است.

وی با بیان اینکه ۷۴ درصد ساوجی ها تحت پوشش بیمه اجتماعی هستند، گفت: این شهرستان دارای دو نمایندگی و دو کارگزار است که به جامعه هدف خدمات بیمه ای ارائه می کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید