۷۴۵ هکتار زمین در سمنان برای اجرای طرح ملی مسکن آزاد شد


جعفر مرادی‌حقیقی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد: به‌منظور تسریع در اجرایی شدن طرح نهضت ملی مسکن در استان سمنان و در راستای تحویل و تحول اراضی منابع ملی و طبیعی داخل محدوده و حریم‌های شهرهای استان سمنان، ۷۴۵ هکتار زمین به اداره کل راه و شهرسازی مرکز و شرق استان سمنان واگذار شد.

وی افزود: اراضی واگذاری در محدوده مناطق شهری حوزه استحفاظی شهرستان‌های تابعه استان است و راه و شهرسازی، فرآیند قانونی تغییر کاربری و الحاق آن به بافت شهرها برای طرح نهضت ملی مسکن را انجام خواهد داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اضافه کرد: در نشست مشترکی که بین رؤسای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری و اداره کل راه و شهرسازی برگزار شد، آمادگی ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های استان سمنان برای در اختیار گذاشتن زمین موردنیاز طرح نهضت ملی مسکن اعلام شد.

مرادی‌حقیقی بیان کرد: اراضی تخصیص‌یافته از اراضی ملی و منابع طبیعی استان که دارای سند مالکیت کاداستری تک‌برگی است، در شهرستان‌های سرخه، دامغان، شاهرود، مهدی‌شهر، میامی و شهرهای دهملا، بیارجمند، درجزین، دیباج، امیرآباد، واگذار شد.

انتهای پیام/۷۴۰۰۱/م/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید