۸ خصلتی کدام ممکن است خدا به بنده محبوبش می‌دهد اجتناب کرده اند زبان درک انصاریان +صوت


به گزارش خبرنگار بخش مسجد را انتخاب کنید و انتخاب کنید هیأت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسین انصاریان درک بخش را انتخاب کنید و انتخاب کنید مفسر قرآن کریم طی سخنرانی در حسینیه هدایت به رویداد ماه مبارک رمضان، به خاص خصائل را انتخاب کنید و انتخاب کنید مشخصه‌های مذهبی را انتخاب کنید و انتخاب کنید اخلاقی امیرالمومنین (ع) صنوبر را انتخاب کنید و انتخاب کنید گفت: وجود مبارک رسول خدا (ص)، در یک واحد روایت بی‌­نظیر حقایقی را خاص فرمودند کدام ممکن است این حقایق به صورت اکمل اجتناب کرده اند مشرق وجود امیرالمومنین (ع) طلوع کرد را انتخاب کنید و انتخاب کنید علاوه بر این اجتناب کرده اند مشرق وجود هر مومنی به ابعاد­ ظرفیتش طلوع خواهد کرد.

وی یکپارچه داد: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند وقتی خداوند عاشق بنده­‌اش شود، او را برای آراسته شدن به هشت خصلت کمک کرده را انتخاب کنید و انتخاب کنید راه را برای او باز می­‌تدریجی. خصلت اول اینجا است کدام ممکن است اجتناب کرده اند هرچه کدام ممکن است برای کرامت افراد زیان دارد، انصافاًً توجه می­‌پوشد.

انصاریان افزود: محمد بن ابوبکر، استاندار امیرالمومنین (ع) در مصر را کشتند را انتخاب کنید و انتخاب کنید افراد هم {در این} زمینه سکوت کردند. خبر مبایعه نامه محمدابوبکر کدام ممکن است به امیرالمومنین (ع) رسید، فرمود فرزند را انتخاب کنید و انتخاب کنید برادر کودک­‌هایم را کشتند؛ حتی قاتلان به جنازه­ او هم رحم نکردند را انتخاب کنید و انتخاب کنید منقل زدند. اطرافیان امام علی (ع) اجتناب کرده اند این اتفاق رنجیده خاطر بودند را انتخاب کنید و انتخاب کنید به ایشان فشار می‌­آوردند کدام ممکن است به مصر حمله کن را انتخاب کنید و انتخاب کنید افراد را ادب کن با این حال حضرت فرمودند: مصری‌ها برادران دینی ما هستند؛ {چه کسی} را بکشم؟! اصلاً در دنیا سابقه ندارد کدام ممکن است کسی در برابر این جنایت افراد خوب استان چه قاتلان را انتخاب کنید و انتخاب کنید چه سکوت­‌کنندگان، این‌گونه موضع بگیرد.

این درک بخش علمیه همراه خود تاکید بر اینکه اسلام دین عشق را انتخاب کنید و انتخاب کنید عشق است، خاص کرد: زمانی ۳۰۰ درهم به پیامبر (ص) رسیده بود کدام ممکن است ایشان، این پول را به امیرالمومنین (ع) دادند. امام علی (ع) در کوچه‌های مدینه به ۱ خانم بدکاره را انتخاب کنید و انتخاب کنید صد درهم اجتناب کرده اند آن پول نقد را به این خانم داد. به سختی بعد به دزدی رسید کدام ممکن است قصد دزدی داشت؛ در تاریکی همراه خود آن دزد سلام را انتخاب کنید و انتخاب کنید علیک کرد را انتخاب کنید و انتخاب کنید صد درهم به او داد. در یکپارچه به ۱ مستحق رسید را انتخاب کنید و انتخاب کنید صد درهم هم به او داد. خبر کمک‌های علی (ع) به پیغمبر (ص) رسید. آن زن بدکاره کدام ممکن است پول را گرفته بود اظهار داشت علی (ع) چنین پول پاکی به من می خواهم داده است، خواه یا نه مناسب است کدام ممکن است گناهم را یکپارچه دهم؟! فردا پاسخ این است علی (ع) را انتخاب کنید و انتخاب کنید خدا را چه باید بدهم؟! آن زن در پایان توبه کرد.

وی یکپارچه داد: آن دزد هم پول را به سرمایه­ شغلی حلال تغییر کرد را انتخاب کنید و انتخاب کنید شخص مستمند هم اجتناب کرده اند فقر نجات پیدا کرد. آیه نازل شد افرادی که ساعت شب را انتخاب کنید و انتخاب کنید روز را انتخاب کنید و انتخاب کنید در بدیهی را انتخاب کنید و انتخاب کنید نهان انفاق می‌­کنند، اجتناب کرده اند بندگان دقیق من می خواهم هستند.

این محقق، مفسر را انتخاب کنید و انتخاب کنید پژوهشگر علوم قرآنی افزود: خصلت بعدی اینجا است کدام ممکن است اگر خدا عاشق بنده­‌اش باشد، دلش را اجتناب کرده اند خوف عظمت شخصی پر می­‌تدریجی. حیای درست سومین خصلتی است کدام ممکن است خداوند به بنده‌اش عطا می‌تدریجی. زمانی برای امیرالمومنین (ع) خوب غذای خیلی خوش ذوق آوردند. حضرت فرمود حلال را انتخاب کنید و انتخاب کنید برتر است با این حال مدتی کدام ممکن است همراه خود پیغمبر (ص) بودم، ندیدم خوب علاوه بر این غذایی بخورد حیا می‌­کنم را انتخاب کنید و انتخاب کنید نمی‌­خورم. زمانی امیرالمومنین (ع) تمایل به غذا پیدا کرده بود جگر پخته گوسفند بخورد با این حال خوب سال این تمایل به غذا نگه داشت را انتخاب کنید و انتخاب کنید سپس به امام مجتبی (ع) را انتخاب کنید و انتخاب کنید ابی‌عبدالله (ع) فرمود من می خواهم به جگر گوسفند تمایل به غذا کردم. انگار {در خانه}­ علی (ع) ازدواج شد کدام ممکن است او می­‌خواهد جگر بخورد، چرا کدام ممکن است تاکنون چنین چیزی ندیده بودند. کودک­‌ها دویدند خوب جگر گوسفند خریدند، آن را پختند را انتخاب کنید و انتخاب کنید در یک واحد سینی چوبی مقابل امیرالمومنین (ع) قرار دادند. علی (ع) نان را گرفت را انتخاب کنید و انتخاب کنید امتحان کنید این لقمه کرد را انتخاب کنید و انتخاب کنید اظهار داشت حسن جان! خواه یا نه در کوچه­ ما کسی هست کدام ممکن است نتواند این وعده های غذایی را بخورد؟ اظهار داشت مطمئنا بابا! فرمود حیا می­‌کنم کدام ممکن است این وعده های غذایی را بخورم را انتخاب کنید و انتخاب کنید آن را بردار.

انصاریان گفت: خصلت چهارمی کدام ممکن است خداوند به بنده شخصی عطا می‌تدریجی، اینجا است کدام ممکن است به او کمک می­‌تدریجی به همان اندازه آراسته به اخلاق شایستگان یعنی انبیاء را انتخاب کنید و انتخاب کنید اولیاء شود. برهمین مبنا خوب روز پیامبر (ص) فرمود هرکس دلش می­‌خواهد خصلت را انتخاب کنید و انتخاب کنید فضائل انبیاء را ببیند به علی (ع) به نظر می رسید تدریجی.

وی تصریح کرد: پایداری، ولایت را انتخاب کنید و انتخاب کنید امامت، سخاوت را انتخاب کنید و انتخاب کنید صدق، اجتناب کرده اند تولید دیگری خصائلی بود کدام ممکن است اجتناب کرده اند افق وجود علی (ع) طلوع کرد چرا کدام ممکن است خدا عاشق او بود. عشق خدا به علی (ع) به ابعاد‌ای بود کدام ممکن است در قیامت به او می‌­فرماید هرکس را کدام ممکن است دلت می‌خواهد اجتناب کرده اند جهنم آزاد کن.

صوت این سخنرانی را همین جا بشنوید:

 

 

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول راهنمایی کنید