kermanyy

Friday, 22 October 2021

Chikarashi Isso فییکی با غذای راحتی راحت ژاپنی بازگشایی می شود

Chikarashi Isso فییکی با غذای راحتی راحت ژاپنی بازگشایی می شود


این سفر بسیار خوبی برای چیکاراشی ایسو بوده است. درست در پایان سال 2019 ، رستوران Rector Street با تجربه ای عالی در سبک کاپو (145 دلار برای یک میز چشیدن) افتتاح شد ، سپس در مارس 2020 مانند بقیه تعطیل شد. به مدت 9 ماه در Bowery به عنوان یک pop-up yakitori omakase ظاهر شد و اکنون ، سرانجام ، در خانه FiDi اصلی خود با سرآشپز جدید توکیو ، Hideaki Kobayashi بازگشایی شد. یک رکورد جدید در سبک ایزاکایا در شام ؛ و طیف کاملی از کاسه های چیرشی و دانبوری در زمان ناهار موجود است.

در طول هفته ، دیدگاه باریک به عنوان مکان دوم چیکاراشی عمل می کند ، مکانی سریع در خیابان کانال که بیشتر از ماهی خام یا بو داده روی برنج استفاده می کند. می توانید کاسه های خود را با سفارش در پیشخوان پذیرایی قابل حمل مشرف به آشپزخانه به اینجا برسانید یا برای سرویس کامل در یک اتاق غذاخوری کوچک اما شیک Isso بنشینید.

“کاسه های چیراشی ژاپنی با جلوه جیبی هاوایی” ، همانطور که آیوی تسانگ شریک چیکاراشی آنها را می نامد ، همه عالی هستند و برای یک ناهار عالی ، زیر 20 دلار تهیه می شوند ، هاماچی تند ، ماهی تن واسابی مایو ، ماهی قزل آلا سیچوان ، و ، انتخاب من در اوایل هفته ، یک کاسه ماهی قزل آلا ایکورا چیراشی که تعداد واقعی ماهی روشن و تازه و یک قلیه چسبناک بود که در واقع در دهان آن بود. برنج انگور خوب است و مانند نوری ، کروسانهای پانکو ظریف به آن اضافه می شود و برگ های شیسو هم طعم و هم بافت آن را می افزاید.

اگر می خواهید شناگر شما پخته شود ، نیمی از گزینه های donburi وجود دارد ، از جمله یک کاسه Unagi کبابی یا مارماهی. تعداد کاد سیاه سرخ شده با انگور سیاه ؛ و غذای “ممتاز” Seared Aburi Otoro با ماهی تن. من Hamachi Kama را پیدا کردم ، یقه زرد برشته ای با پوست ترک خورده در بالای کوهی از برنج ، خیار ، و ترشی دایکون ، با یک طرف سس پونزو آغشته.

اما ایسو توضیح داد ، همانطور که تسانگ گفت ، “بیشتر” ، بنابراین برای شام یک جدایی میز غذاخوری را پنهان می کند ، چراغ ها کم می شود و مکان به یک رستوران شیک تر تبدیل می شود که ایزاکایای ژاپنی می دهد. وقتی از او پرسیدم چرا او و شریک زندگی اش سلوین چان تصمیم گرفتند وارد بازی غذای خوب نشوند ، پاسخ کوتاه این بود که او جای سرآشپز مایکل جونگ لیم (در Isso 1.0) ، سپس سرآشپز آتسوشی کونو (در پنجره باز yakitori) را داد. و در حال حاضر سرآشپز کوبایاشی برای بهترین استفاده از آنچه انجام می دهند.

در مورد کوبایاشی ، این به معنی سوکیاکی است و بشقابی که اینجا در Isso می گیرید عالی است. گوشت یک nighugyu دوست داشتنی ، چرب و بسیار نازک است ، و آبگوشت غنی یا واریشیتا بعد از ذوب شدن یک ابر نبات پنبه ای روی میز شما ، یک لایه اضافی از تراکم می گیرد. قارچ ، سبزی ترش و یک تکه توفو به لذت کلی غذا اضافه می کند ، اما این یک گوشت چربی ، گوشت ذوب شده در دهان شما است که تازه از قابلمه ساکت بیرون آمده است و از یک غوطه ور در مخزن خام شما جاری می شود. تخم مرغ ، که من مدت طولانی در مورد آن فکر خواهم کرد.

فلش

Flounder Tempura (26 دلار)

اسکات لینچ / Gothamist

کوبایاشی همچنین به تمپورای خود مشهور است ، که با یک دست سبک می زند و یخ می زند. گزینه های مختلفی در منو وجود دارد ، از جمله خرچنگ ، ​​ماهی قزل آلا ، و یک غذای سبزیجات ، یک غذای مبتنی بر اودون ، و Flounder Tempura شگفت انگیز و خوشمزه ، که برای آن تکه های بزرگی از ماهی های ظریف را درون “کاسه” ساخته شده قرار می دهد. ماهیتابه. خوردن سر را فراموش نکنید!

برندگان دیگر عبارتند از Ankimo ، دو دیسک چرب از جگر راهب که در وان سس پونزو نشسته اند ، و اگر حوصله ساشیمی را دارید ، Tuna Trio – با آکامی قرمز روشن ، چوتورو چرب و ابوری زیبا و کره ای – مطمئناً شما را خوشحال خواهد کرد اگر بخواهم صادق باشم ، کوبایاشی با غذاهای پخته بسیار خوب است ای کاش هامکاتسو سرخ کرده یا خورشت تاندون قرمز گوشت گاو میسو یا حتی کاراگ مرغ را امتحان کرده بودم.

Chikarashi Isso به تازگی شروع به هیجان زده بود که تعطیلی در سال 2020 اتفاق افتاد ، بنابراین خوب بود ببینیم که با وجود تاریکی 18 ماه ، بیشتر تخته ها برای شام در اوایل هفته پر شده بودند ، درست یک هفته پس از بازگشایی. با این قیمتها ، واضح است که اکثر ما یک مکان شام ویژه داریم – اگرچه ناهار هنوز بسیار سخت است – اما وقتی صحبت از کیفیت خوب غذا در اینجا می شود ، احتمالاً دوباره یک تخته دشوار خواهد بود.

Chikarashi Isso در خیابان 38 رکتور ، بین خیابان غربی و واشنگتن واقع شده است و در حال حاضر روزهای هفته برای ناهار بین 11:30 صبح تا 3 بعد از ظهر و دوشنبه تا شنبه برای شام از ساعت 5 عصر تا نیمه شب باز است. یکشنبه تعطیل (646-596-8298 ؛ chikarashiisso.com)

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *