kermanyy

Friday, 22 October 2021

MRI های پیشرفته قبل از جراحی سرطان پستان: یک مطالعه


آخرین اخبار سلامت زنان

تصویر خبری: MRI قبل از عمل جراحی سرطان پستان تقویت شده: یک مطالعهنویسنده: کاتلین دوهنی
خبرنگار سلامت روز

پنجشنبه ، 24 سپتامبر 2015 (HealthDay News) – یک مطالعه جدید نشان می دهد که استفاده از اسکن های MRI قبل از جراحی سرطان سینه در دهه گذشته هشت برابر شده است ، حتی اگر از دستورالعمل ها در این شرایط یا نهایی استفاده شود.

این افزایش استفاده از MRI ​​- تصویربرداری رزونانس مغناطیسی – همچنین با افزایش آزمایش های بیشتر ، زمان انتظار طولانی تر برای جراحی ، احتمال بیشتر ماستکتومی به جای جراحی حفظ سینه و احتمال سقط جنین بیشتر ارتباط دارد. محققان کانادایی گزارش کردند که حذف شده است.

دکتر متیو مکینز ، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان اتاوا گفت: هیچ دستورالعملی برای استفاده معمول از MRI ​​قبل از عمل در زنان مبتلا به سرطان سینه وجود ندارد. گروه های مختلف آن را به عنوان یک روش انتخابی توصیف می کنند ، زیرا می توانند سرطان هایی را پیدا کنند که در آزمایش های دیگر از بین می روند.

در این مطالعه ، محققان چندین پایگاه داده مراقبت های بهداشتی را در منطقه انتاریو مورد بررسی قرار دادند و بیش از 53000 زن را که از سال 2003 تا 2012 مبتلا به سرطان پستان تشخیص داده شده بودند ، ارزیابی کردند.

در سال 2003 ، تنها 3 درصد از بیماران اسکن MRI قبل از عمل داشتند. محققان دریافتند که تا سال 2012 ، تقریبا 24 درصد بود.

چند مورد از این اسکن های MRI مورد نیاز نبود؟

مکینز با اشاره به دستورالعمل های ناسازگار در مورد استفاده از این روش گفت: “پاسخ به این س difficultال دشوار است.” با این حال ، همان افزایش در ایالات متحده گزارش شد ، وی گفت ، با استفاده از این روش ، محققان دریافتند که استفاده از این روش از هر سه مورد افزایش یافته است. تا 20 بار در سالهای اخیر

در مطالعه جدید ، 24 سپتامبر به صورت آنلاین در مجله منتشر شد انکولوژی JAMA، مکینز و تیمش دریافتند بیمارانی که اسکن MRI قبل از عمل انجام داده بودند ، جوانتر بودند ، درآمد بالاتری داشتند و بیشتر به مشکلات سلامتی مبتلا می شدند.

علاوه بر این ، افرادی که اسکن MRI انجام داده اند ، احتمالاً قبل از جراحی تحت آزمایش های اضافی قرار گرفته اند ، به جای انسداد ، ماستکتومی کرده اند و برای برداشتن سینه سالم عمل جراحی انجام داده اند.

مک اینس گفت ، اسکن MRI گران است و هزینه ها بسیار متفاوت است. وی گفت که MRI تقریباً پنج برابر یا بیشتر گرانتر از سونوگرافی است.

دکتر کنستانس لمان ، مدیر تصویربرداری سینه در بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون ، که همزمان با مطالعه همراه بود ، راهنمایی کرد که چه زمانی باید MRI قبل از عمل انجام شود ناسازگار و گیج کننده است.

لمان گفت: “تنها دستورالعمل ثابت ما در حال حاضر برای غربالگری بیماران در معرض خطر بدون علامت بالا است.” به عنوان مثال ، MRI پستان با سابقه خانوادگی قوی سرطان سینه ، علاوه بر ماموگرافی ، برای آزمایش معمول ، MRI پستان نیز دریافت می کند.

به گفته لمان ، از جمله محدودیت های این مطالعه ، هیچ اطلاعاتی از سوابق پزشکی مورد استفاده در مورد مثبت یا منفی بودن نتایج MRI وجود ندارد. او گفت که میزان تأثیر MRI بر تصمیمات درمانی مشخص نیست.

لمان گفت ، آنچه مورد نیاز است ، نه تنها راهنمایی منظم در مورد استفاده از MRI ​​قبل از عمل ، بلکه تحقیقات بیشتر در مورد نحوه استفاده از نتایج MRI در هدایت درمان است.

به عنوان مثال ، اگر یک زن مبتلا به سرطان سینه دارای دو “چهارگوش” یا ناحیه سرطان باشد ، توصیه معمول انجام ماستکتومی است. “اگر او MRI قبل از عمل و دو چهارم داشته باشد [were found to have cancer]، لمان توضیح داد که ممکن است دو لامپپکتومی کوچک داشته باشیم.

دکتر حبیب رهبر ، از دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ، که سرمقاله سرمقاله را با لمان نوشته است ، گفت: “مهم است که ما به دقت در نظر بگیریم که چگونه می توان از این ابزار قدرتمند تصویربرداری برای ارائه درمانهای شخصی تر و متمرکز برای زنان استفاده کرد. ، به جای استفاده نکردن کامل از آن. ”

کارشناسان موافقت کردند زنانی که MRI قبل از عمل را در نظر می گیرند باید به مراکز درمانی و پزشک متخصص مراجعه کنند.

Lehman در مورد کمک های اعطایی از General Electric Healthcare گزارش می دهد و عضو هیئت مشاوره تحقیقاتی GE Healthcare است.

MedicalNews
حق چاپ © 2015 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

آگاهی از سرطان پستان: علائم ، تشخیص و درمان
نمایش اسلاید را مشاهده کنید

منابع

منابع: کنستانس لمان ، MD ، مدیر ، تصویربرداری سینه ، بیمارستان عمومی ماساچوست ، بوستون. متیو مک اینس ، دکتر ، محقق ، بیمارستان اتاوا ، اتاوا ، انتاریو ، کانادا ؛ حبیب رهبر ، دکتر ، محقق ، دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ؛ 24 سپتامبر 2015 ، انکولوژی JAMA، برخط

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *