My Persian ساخت ۱۱ سایت برای پوشش اینترنتی در ۱۵ روستای شهر شیراز


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، امروزه همه مردم و اقشار با اینترنت سر و کار دارند و زندگی و کسب و کارشان به نوعی با این زیرساخت فناوری گره خورده است.

عدم پوشش شبکه و قطع شدن سرعت اینترنت باعث ایجاد مشکلات زیادی برای کسب و کار افراد می شود.

بنابراین کیفیت و سرعت کافی اینترنت یک حق عمومی محسوب می شود و خدمات در این زمینه باید بتواند رضایت کاربران را جلب کند.

باز هم یکی از مطالبات فارس من مربوط به وضعیت اینترنت است که با عنوان رفع مشکل سرعت اینترنت روستاهای فارس در این بستر ثبت شده است.

در این مطالبه آمده است: «در شرایطی که بیشتر کار مردم آنلاین و وابسته به اینترنت است، سرعت اینترنت در روستاهای شیراز بسیار پایین است که به کسب و کار روستاییان لطمه زده است، مشکل سرعت پایین را حل کنید. اینترنت در شیراز خواهد بود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار فارس گفت: عدم پوشش اینترنتی بخشی از روستاهای شیراز و چند روستای دیگر استان فارس به صورت میدانی و شناسایی شد. نظارت بر سیستم و موضوع در حال اجراست.

حمید سلیمان پور ادامه داد: طبق وعده وزیر ارتباطات تا پایان امسال روستاهای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش اینترنت قرار می گیرند.

احداث ۱۱ سایت در روستاهای فارس

وی با تاکید بر اینکه در برخی از روستاهای شیراز فقط صدا و بدون اینترنت وجود دارد، گفت: برای ۱۵ روستا ۱۱ سایت ایجاد و تجهیزات نصب شده است و با راه اندازی اینترنت ۴G مشکل این روستاها برطرف می شود. حل کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس تصریح کرد: طرح ۲۵ را نیز در دست اجرا داریم که حدود ۴۰ روستا را پوشش می دهد.

اجرای ۲۵۰ کیلومتر فیبر نوری در راستای طرح خدمات عمومی روستایی

وی بیان کرد: اجرای ۱۸۰۰ کیلومتر فیبر نوری در روستاها نیز از دیگر مصوبات وزارت ارتباطات است که بر اساس طرح خدمات عمومی روستایی ۲۵۰ کیلومتر آن در فارس اجرا شد.

سلیمان پور با اشاره به کم بودن پهنای باند در برخی مناطق روستایی گفت: اقداماتی برای افزایش پهنای باند بستر فیبر نوری در روستاهای ارژن و کمره انجام شد و به اپراتور و پیمانکار نیز ابلاغ شد.

وی با اشاره به عدم پوشش شبکه در برخی دیگر از روستاهای استان مانند منطقه کوهستانی داراب، گفت: بازدید میدانی از این منطقه داشتیم و به دلیل نبود اطلاعات، پوشش شبکه با مشکل مواجه است. .

سلیمان پور افزود: در صورت تامین تجهیزات و انتقال اطلاعات و همچنین همکاری مخابرات استان مشکل این حوزه حل می شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس درباره سرعت پایین اینترنت در برخی مناطق شیراز اظهار کرد: قطعی در برخی نقاط شیراز نیز به دلیل قطعی متناوب برق است.

انتهای پیام/ س
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید