kermanyy

Monday, 25 October 2021

SC می گوید افراد علاقه مند که حق ارائه PIL را ندارند

SC می گوید افراد علاقه مند که حق ارائه PIL را ندارند


دیوان عالی کشور ضمن رد دعوی علیه حکم دادگاه عالی کارناتاکا که دادخواست کمیسیونرهای اطلاعاتی دولت در مورد مستمری بازنشستگی را رد کرده بود ، گفت که یک شخص علاقمند حق طرح دعوی برای منافع عمومی را ندارد.

تصویر فقط برای اهداف نمایندگی استفاده می شود. عکاسی: عکس ANI

دادگاه رأی خاطرنشان کرد که درخواست کننده ، که با اعتراض به دادگاه عالی در نامه ای که در ژانویه 2013 از سوی دولت صادر شده بود ، مطابق آن مقرر شد که حقوق بازنشستگی به کمیسیونرهای اطلاعات دولت معادل حقوق بازنشستگی پرداخت شود. دبیرکل. مشتاق این پست

وی افزود: “از آنجا که درخواست کننده همچنین خواهان مقام کمیسیون اطلاعات دولتی بوده و درخواست خود را برای درخواست استخدام که در حکم و دستور دادگاه عالی مورد اعتراض آمده است ، ثبت کرده است ، ما معتقدیم که” دادگاه عالی به درستی از پذیرش دادخواست کتبی که از طرف وی به نفع عموم ثبت شده است. “

“کاملاً ثابت شده است که شخص علاقمند حق طرح دعوای منافع عمومی را ندارد. بر این اساس ، درخواست مجوز ویژه رد می شود. “

دادگاه عالی به درخواست مردی علیه حکم جولای امسال از دادگاه عالی که دادخواست وی را رد کرده بود ، رسیدگی کرد.

درخواست کننده در دادگاه عالی استدلال کرده بود که هیچ تمهیدی برای تمدید مزایای بازنشستگی به کمیسیونرهای اطلاعاتی دولتی که براساس قانون حق اطلاعات 2005 تعیین شده اند وجود ندارد.

وکیلی که در درخواست کننده حضور داشت به دادگاه عالی اطلاع داده بود که تنها در صورتی که شخصی قبل از انتصاب به عنوان کمیسر اطلاعات ایالتی دارای موقعیت بازنشستگی باشد ، از حقوق بازنشستگی برخوردار است.

دادگاه عالی خاطرنشان کرد که در دستور ژانویه 2013 به طور خاص بیان شده بود که کمیسیونرهای اطلاعاتی دولتی مشروط بر کسر مستمری که قبلاً برای خدمات قبلی خود دریافت کرده بودند ، از حقوق بازنشستگی برخوردار می شوند.

در جریان قضاوت درباره این موضوع در دادگاه عالی ، دولت اعلام کرده بود که خواهان خواهان پست کمیسر اطلاعات ایالتی است و وی درخواست انتصاب داده است که به دلیل مناسب نبودن آن رد شد.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *