kermanyy

Friday, 22 October 2021

Sofreh Persian Spot عزیز با کافه جدید بروکلین گسترش می یابد

Sofreh Persian Spot عزیز با کافه جدید بروکلین گسترش می یابد


کافه سفره هفته گذشته بدون سر و صدا دربوشویک درهای خود را باز کرد و نکته خاص خود را به گفتگو در مورد ظاهر غذاهای ایرانی مدرن افزود. به عنوان کافه اصلی در Sofreh که اکنون در Prospect Heights مستقر است ، کافه جدید نسیم علیخانی و علی صبور است.

علیخانی در سال 2018 وقتی Sofreh را باز کرد ، رستوران های ایرانی را به سطح دیگری رساند و اخیراً یکی از 10 آشپز در حال ظهور بود که رکورد را در مت گالای 2021 ثبت کرد. او قصد داشت غذای خوب ایرانی را برای مردم بزرگ به ارمغان بیاورد و به سرآشپز علی صبور کمک کند تا با کمک سفره موفق شود. با کافه سفره ، نسیم به علی کمک می کند و نقش گسترده تری را به عنوان شریک ، سرمایه گذار و متفکر زن بر عهده می گیرد.

بیشتر بخوانید: با بانوی پشت سفره ، جالب ترین رستوران ایرانی نیویورک آشنا شوید

کافه Sofreh یک مکان کوچک ساده با منوی به همان اندازه ساده اما محتاطانه است ، در درجه اول نانوایی و چایخانه است ، اگرچه قهوه و شیرینی نیز ارائه می دهند.

سرآشپز صبور ، که 20 سال در صنعت رستوران داری کار می کند ، می گوید: “این کافه با تهیه نان سفره شکل گرفت که این امر تعهد من را در تهیه نان بازگرداند.” “من سابقه تهیه فوکاچیا ، سیاباتا و دیگر نان های محلی ایتالیایی را داشتم ، اما در سفره کار می کردم و به ایران می رفتم ، آنجا را با نسیم می گذراندم … خاطرات برگشت و من فکر کردم ، معرفی فرهنگ چای و فارس چقدر جذاب خواهد بود. صبحانه به روشی بسیار ساده ”

نسیم علیخانی و علی صبور

فلش

نسیم و علی پس از گذراندن ساعت ها در آشپزخانه در سفره ، وقت زیادی برای گفتگو در مورد بازکردن مکانی مانند این داشتند که علی می تواند رهبری آن را بر عهده بگیرد ، اما همه آنها وقتی در تابستان گذشته با هم به ایران رفتند ، با هم صحبت کردند. در آنجا ، آنها در انواع مختلف نان ها و شیرینی های ایرانی الهام گرفتند و اساسی ترین غذاها و طعم هایی را که با آنها بزرگ شده بودند کشف کردند. اما متأسفانه ، برخی از غذاهای مورد علاقه آنها از نظر طعم و کیفیت پایین آمده بودند -مانند پیروشکی های پر از هات داگ و شگفت انگیز ، چای و شیرینی بدون شیرین.

فرهنگ ایرانی یک فرهنگ چای است ، اما “من احساس می کنم در ایران ، آنها دارند فرهنگ چای را از دست می دهند.” “اکنون قهوه و اسپرسو خوب است ، اما ما برای خوردن چای به رستوران ها و چایخانه ها می رفتیم و آنها چای کیسه ای به ما می دادند! این در فرهنگی که بر پایه نوشیدن چای بنا شده است اتفاق نمی افتد! دلم گرفته بود. امیدوارم بتوانیم کاری را انجام دهیم که مردم دوباره به آن علاقه مند شوند. برای من ، چای بزرگترین الهام بخش این پروژه است. “

برای این منظور ، چای در کافه Sofreh واقعاً خوب است – آنها ترکیبی از چای سیاه تصفیه شده یک خانه ، مخلوط با کمی پوست دارچین ، گلبرگهای رز تزئین شده و غلاف هل را ارائه می دهند. آنها قصد دارند در نهایت آن را معرفی کنند دامنوش چای ، چای گیاهی است که از گیاهان مختلف ، گیاهان دارویی ، گلها ، ادویه جات و میوه ها تهیه می شود.

علیخانی گفت: “امیدوارم قهوه را از اینجا بردارم و روی چای تمرکز کنم.” “اسپرسوهای ما فوق العاده هستند اما چیزی در مورد چای وجود دارد که شما را مجبور می کند. در راه چای پیدا نمی کنید. باید بنشینی. شما باید با کسی تماس چشمی داشته باشید و از یک فنجان چای لذت ببرید. ”

و بله ، قهوه آنها خوب است ، اما پیشنهادات کافه سفره واقعا خوب است باید با چای سیاه سنتی ایرانی بسته بندی شود. اینها طعم هایی هستند که قرن هاست با هم می رقصند و برای ستایش ساخته شده اند.

نان باربری را با فتا خرد شده ، کره و آلبالو حفظ کنید

نان باربری را با فتا خرد شده ، کره و آلبالو حفظ کنید

فلش

حالا ، اجازه دهید در مورد غذا صحبت کنیم: نان ها چیزهایی هستند که در منو مجاز نیستند. بربری نان عالی آنها ، که 4-5 روز در آن تخمیر می شد ، در سفره مشهور شد و هنوز هم محبوب ترین غذای آنها در اینجا است. برای به دست آوردن تجربه کامل ، آن را با شلاق فتا بلغاری ، کره ، کنسرو آلبالو و البته چای امتحان کنید. نادیده نگیرید ، نان لبنی واقعاً الهی است. بسیار صاف با رنگ شیرین. من به اندازه کافی خوش شانس بودم که یک نان گرم (خوب ، دو عدد) را مستقیماً از تنور بیرون انداختم و به معنای واقعی کلمه با فکر کردن به آن خوابیدم. کائک ، که ممکن است پدربزرگ یا مادربزرگ نان کنجد باشد ، نیز بسیار عالی است. از نظر نمک بسیار کم ، من شخصاً آن را با مقدار زیادی کره سخاوتمندانه و کمی آلبالو تلخ ترکیب می کنم.

به بیابانها: مورد علاقه شخصی من زوج یزدی بود ، یک لقمه کیک مافین سنتی از شهر یزد – قسمت سبک تر ، کرکی تر و مات تر از زعفران ، هل و گلبرگهای ایرانی تهیه می شود. صبور در مورد یخبندان الهی گفت: “ما اطراف غذا نمی خوریم.” مهم نیست شما نیستید.

یکی دیگر از دسرهای سرگرم کننده ، نوع پیراشکی شیرین آنهاست: دونات رز رز – یک دونات خوش دست و پر از کاستارد رز. نان خرما موز دلپذیر و خوشمزه است ، روی آن تاهینی کارامل قرار دارد. در سنتی ترین طیف ، کوکی های باقلوا و ایران هر دو عالی هستند. و بله ، به معنای واقعی کلمه همه موارد ذکر شده باید با چای سیاه ایرانی ترکیب شود.

دونات کاستارد رز

فلش

با استقرار در منطقه منو ادامه خواهد یافت و به زودی آنها قصد دارند غذای دیگری را که متعلق به رژیم ایران است معرفی کنند: ماست.

صبور می گوید: “نسیم در حال حاضر زمان زیادی را صرف بالا رفتن ، بازدید از مزارع و امتحان شیر زیاد با محتوای چربی متفاوت می کند.” او گفت: “ما هر دو از کیفیت راضی هستیم.” “ما واقعاً سخت کار می کنیم تا همه چیز به بهترین شکل ممکن اتفاق بیفتد. “آنها قصد دارند بیشتر و بیشتر کالاهای اصلی با کیفیت بالا را به محصولات خود اضافه کنند.

نسیم می گوید: من حدود 30 سال است که رویای این همه را می بینم. وقتی به آمریکا آمدم جایی خالی برای هر چیزی که می خواستم وجود داشت. “

علی می گوید: “من فکر می کنم هدف همه کارهای ما این است که محلی را فراهم آوریم که ایرانیان بتوانند فرهنگ خود را در آن به اشتراک بگذارند.” و هنگامی که من برای اولین بار به سفره آمدم و نسیم را ملاقات کردم ، مانند “بسیار خوب است. این متفاوت است.” که ما همیشه بر آن توافق داشتیم این است که این یک نگاه تازه به غذاهای ایرانی است. ارائه آن بدون همه منگوله ها به شیوه ای متفاوت است ما فقط جایی را می خواهیم که غذا در آن قرار دارد. این هدف در اینجا نیز است. ایرانی ها می توانند به اینجا بیایند ، دوستان خود را با خود ببرند و بگویند “این فرهنگ من است. این یک تکه از فرهنگ من است ، یک تکه از حافظه من است.” برای من این 99 درصد کاری است که باید انجام دهم. ”

داخل کافه سفره

از بسیاری جهات ، Cafe Sofreh تفاوت چندانی با کافی شاپ یا نانوایی گران قیمت دیگری که ممکن است در شهر نیویورک داشته باشید ، ندارد ، و این چیزی است که برای من بسیار هیجان انگیز است ، به عنوان آهن. برای ارائه اساسی ترین عناصر سازنده غذای ما به شیوه ای متفکرانه و اصلاح کننده ، جدا از فتیشیزه شدن ایرانیان ، ایرانیان (و بسیاری از فرهنگ های دیگر) اغلب در آغوش گرفته و مشارکت می کنند تا قربانیان آنها “منزوی تر” و قابل تشخیص باشد ، اما در برخی موارد کمتر قانع کننده

منظور Saboor از “غذا محور” است و به همین دلیل بسیار مهم است. این غذا بسیار ایرانی است: هیچ چیز اساسی تر از چای و نان سیاه در رژیم غذایی ایرانیان وجود ندارد. تعداد کمی از طعم های ایرانی مستقیم تر از گلاب ، هل و زعفران هستند. سرآشپز علی صبور ، به عنوان یک مهاجر ایرانی که در آمریکا بزرگ شده است ، متوجه می شود که نسل جوان ایرانی چقدر عمیقاً چنین مکانهایی را می خواهد که ما را به خود نشان دهد. نمی توانم به شما بگویم چقدر تازه است و معتقدم که سفره و اکنون کافه سفره زیارتی اساسی برای ایرانیان و دوستداران فرهنگ ایرانی (و نان عالی) است.

کافه سفره در خیابان 252 ورت در بروکلین واقع شده است و حداقل آنها در حال ساخت یک رستوران بسیار متفاوت با خدمات کامل ، EYVAL ، در مجاورت خود هستند ، جایی که سرآشپز علی صبور رکوردی را در مورد آشپزی زنده ارائه می دهد. علی و نسیم منتظر افتتاح EYVAL در اوایل سال 2022 هستند.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *